گوناگون

ابراز نگرانی «اسحاق جهانگیری» از افزایش نفرت و خشونت در جامعه

معاون اول «حسن روحانی» ضمن ابراز نگرانی از افزایش «نفرت و خشونت» در جامعه، «ناامید کردن» مردم را «گناه نابخشودنی» خواند و گفت که «اگر کوتاهی و قصور و غفلت مدیران باعث رنجش مردم شده است، باید طلب بخشش کنیم».

به گزارش خبرگزاری ایلنا، اسحاق جهانگیری شامگاه شنبه هفتم بهمن، در شورای عالی اداری استان فارس گفت که «اگر کوتاهی و قصور و غفلت مدیران باعث رنجش مردم شده است باید طلب بخشش کنیم».

وی اضافه کرد:«آنچه باید نگران بود این است که به‌جای نقد و انتقاد، نفرت و خشونت در جامعه زیاد شده، واین امر آینده کشور [رژیم« فقها» ]را به مخاطره می‌اندازد».

وی تاکید کرد: «نفرت و خشونت، وقتی ایجاد می شود که کشور نسبت به آینده خود بیم داشته باشد. اگرچه چالش‌های بسیاری از کم آبی، اشتغال، ریزگردها، آلودگی هوا تا مسائل مرتبط با صندوق‌های بازنشستگی وجود دارد اما ما می‌توانیم این مسائل را با کمک یکدیگر حل کنیم».

فیلم/ اتوبان قزوین – زنجان ۸ بهمن؛ مردم از ساعت ۹ شب گذشته در اتوبان گیر کرده اند 

اسحاق جهانگیری پیش از این به طور تلویحی، مخالفان دولت را به سازماندهی اعتراض‌های روز هفتم دی در مشهد متهم کرده و گفته بود که «کسانی که بانی این قضایا در کشور هستند دود آن به چشم خودشان خواهد رفت؛ آنها فکر می‌کنند که با این کار به دولت آسیب می‌زنند».

“بر اساس این فهم از فعالیت سیاسی این باور ساده‌لوحانه موجه جلوه داده شده که آقای خامنه‌ای نشسته است که مصلحین، او و دستگاه استبدادی‌اش را اصلاح کنند. این فهم از این نکته غافل است که مستبد امروز ایران مدعی اصلاح جهان است؛ حال چگونه ممکن است که در زمان انفعال بخش اعظم اصلاح‌طلبان، او به خواسته‌های ملت تن دردهد و از فساد دستگاه و شدت سرکوب سازمان‌های امنیتی وابسته‌اش اندکی بکاهد؟” [ابوالفضل قدیانی، اعلامیهٔ ۲۳ دی‌ماهِ ۱۳۹۶].

 

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا