گوناگون

ترکیه: بیش از ٣٠٠ تن به اتهام مخالفت با عملیات نظامی ترکیه در عفرین بازداشت شدند

وزارت کشور ترکیه، امروز دوشنبه ٢٩ ژانویه برابر با ٩ بهمن با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که از ﻫﻓﺗﮥ گذشته تاکنون ٣١١ تن را به اتهام نشر “تبلیغات تروریستی” علیه عملیات نظامی ترکیه در سوریه موسوم به “ﺷﺎﺧﮥ ﺯﻳﺗﻭﻥ” بازداشت کرده است.

بر اساس بیاﻧﻳﮥ وزارت کشور ترکیه، دستگیری های انجام گرفته در سراسر ترکیه بخصوص در استانبول و جنوب شرقی این کشور صورت پذیرفته است.

سخنگوی رجب طیب اردوغان، ابراهیم کالین، از مردم و رسانه ها خواسته است که در برابر شایعه پراکنی، اخبار و تصاویر دروغین، تحریف شده و تحریک آمیز هوشیار باشند. مقامات دولت ترکیه اظهار کرده اند که رسانه های ارتباط جمعی به خصوص رسانه ها و شبکه های اجتماعی در اینترنت به عمد اطلاعات و اخبار اشتباه منتشر می کنند و نیز تصاویری دستکاری شده یا جعلی را به عنوان تصاویری از عملیات نظامی ترکیه در عفرین اراﺋﻪ می دهند.

یکی از ﻣﺳﺅﻭﻻﻥ حزب دموکراتیک خلق های ترکیه در مصاحبه ای با خبرگزاری فرانسه گفته است که ٢٠٩ تن از اعضای این حزب به اتهام پخش تبلیغات تروریستی و ترویج نفرت بازداشت شده اند. دولت ترکیه حزب دموکراتیک خلق ها را ﺟﺑﻬﮥ سیاسی حزب کارگران کردستان، پ‌ ک ‌ک، می داند اما این حزب این ادعا را رد می کند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا