زحمتکشان

کارگران خطوط راه‌آهن شمال شرق تجمع کردند

روز گذشته؛ شماری از کارگران تعمیرات خطوط راه‌آهن شمال شرق در اعتراض به سه ماه مزد معوقه و پنج ماه حق بیمه، دست از کار کشیدند و در محوطه کارگاه تجمع کردند.

روز گذشته شماری از کارگران تعمیرات خطوط راه‌آهن شمال شرق واقع در شهرستان شهرستان شاهرود استان سمنان، در اعتراض به سه ماه مزد معوقه و ۵ ماه حق بیمه در محوطه کارگاه تجمع کردند.

این کارگران دلیل به تعویق افتادن مطالبات مزدی خود را تامین نشدن منابع مالی از سوی کارفرما عنوان می‌کنند.

طبق اظهارات کارگران معترض، یکی دیگر از مشکلات صنفی آنها نداشتن امنیت شغلی به سبب داشتن قراردادهای کوتاه‌مدت یک‌ماهه است که باعث نگرانی بیشتر آنها شده است.

این کارگران با ابراز نگرانی از وضعیت بوجود آمده برای مجموعه افراد شاغل شرکت تراورس در نواحی ریلی کشور تصریح کردند: شرکت تراورس در نواحی ریلی کشور حدود ۷ هزار کارگر دارد که هر چند وقت یکبار شماری از این کارگران برای مطالبات مزدی و بیمه‌ای خود دست به اعتراض صنفی می‌زنند.

از قرار معلوم همزمان با اعتراض روز گذشته کارگران واحد تعمیرات خطوط راه‌آهن شمال شرق که برای چندمین بار انجام شده، جلسه‌ای با حضور نماینده کارگران معترض و برخی مسئولان شهرستانی همانند فرماندار، مدیرکل راه آهن و مسئولانی از نیروی انتظامی و امنیتی برگزار شد. از قرار معلوم مسئولان حاضر در جلسه؛ وعده رسیدگی به مشکلات این کارگران را داده‌اند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا