گوناگون

همه کارها در جمهوری اسلامی عجیب است!!

‍ حالا آقای زیباکلام، استاد دانشگاه میخواهد برای مردمی که نان برای خوردن و کار برای زندگی و سرپناه برای زیستن ندارند با الگوهای توسعه یافتگی شهری برنامه ریزی کند. عجیب است که به بیمار در حال مرگ به جای دارو وعده گردش در پارک و بوستانی بدهی که سالهای آینده در مقابل خانه بیمار احداث و بهره برداری خواهد شد. خیلی عجیب است این جمهوری اسلامی با اعوان و انصار و روشنفکرانش.

در سر پل ‌ذهاب دو ماه پیش زلزله می شود، هزاران نفر بیخانمان و آواره و بی سرپناه میشوند.زمستان و سرما و گرسنگی آنها را غافلگیر می کنند .
مردم میخواهند به زلزله زدگان کمک کنند ولی به نهادهای دولتی اطمینان ندارند. به همین دلیل روی می آورند به افراد حقیقی مشهور شده اعم از ورزشکار و هنر پیشه یا سیاسیون یا به قولی سلبریتی ها .

صادق زیباکلام یکی از همین سلبریتی های سیاسی در کشورمان است. حرفها و نوشته های او در فضای مجازی دست به دست می شود. استاد دانشگاهست و سابقه فعالیت در انقلاب فرهنگی و حوادث سیاسی اوایل انقلاب دارد. او هم مثل همه روشنفکران درون و پیرامون حکومت سالهایست دارد عجیب تلاش می کند که به مردم بقبولاند که برای تغییر هیچ راه سومی وجود ندارد. تنها راه ممکن برای بهبودی اوضاع دنباله روی از اصلاحطلبان، هاشمی ها و دولت اعتدالی است که نفراتش بیست سال است مستقیما برای قدرت تلاش می کنند و غیر مستقیم نزدیک چهل سال است که با قدرت همراه بودند.

صادق زیباکلام در حوزه کاری و درسی خودش حرفهای جالب و مردم پسندی می زند . حرفهایش البته چیز جدید و خطرناکی به همراه ندارد. او هم از حکومت انتقاد کرده و می کند حتی انتقادهای تند و گزنده نصیب اصولگرایان می کند ولی بالاخره راه حلی که میدهد افتادن دنبال یکی از همین جناحهای حکومتیست که بخشی از مدیریت اقتصاد بیمار و سرمایه داری رانتی و دلالی جمهوری اسلامی را تشکیل داده و هدایت کرده اند.

زیبا کلام برای جمع آوری کمکهای مردمی برای زلزله زدگان فراخوان و شماره حساب داد. بیش از سه میلیارد هم پول جمع کرد. این پول میتوانست در این زمستان سخت غرب کشورمان تعدادی کانکس یا لوازم و تجهیزات گرمایی و پوششی یا غیره باشند. ولی آقای زیباکلام حرفی می زند که خیلی مضحک و خنده دار است . او پولش را میخواهد در آینده ! برای راه اندازی کتابخانه و مرکز توانبخشی و مسایل دیگر سرمایه گذاری کند. واقعا که همه کارها در جمهوری اسلامی عجیب و غریب است. بیش از ده نفر از زلزله زدگان در همین چند روز گذشته بر اثر سرما و یخبندان جان باختند. هزاران مردم سالخورده و کودکان بیمار و مجروح و درمانده در چادرها و خرابه ها به سر می برند عکس سارینا ، دخترک دوساله را همه دیدند. او هم بر اثر سرما جان باخت.

حالا آقای زیباکلام ، استاد دانشگاه میخواهد برای مردمی که نان برای خوردن و کار برای زندگی و سرپناه برای زیستن ندارند با الگوهای توسعه یافتگی شهری برنامه ریزی کند. عجیب است که به بیمار در حال مرگ به جای دارو وعده گردش در پارک و بوستانی بدهی که سالهای آینده در مقابل خانه بیمار احداث و بهره برداری خواهد شد. خیلی عجیب است این جمهوری اسلامی با اعوان و انصار و روشنفکرانش.

کانال سوکله‌خوان

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا