گوناگون

“دختران خیابان انقلاب”؛ واکنش دادستان کل خامنه ای

دادستان کل خامنه ای امروز در واکنش به اعتراض گسترده زنان ایرانی علیه حجاب اجباری گفت: کسانی که روسری خود را در خیابان برمی‌دارند، بیشتر از نادانی و فریب خوردگی است و از روی القائاتی است که از خارج کشور می‌شود و حرکاتی را انجام می دهند که کاملا بچه‌گانه است….

جعفر منتظری گفت: برداشتن روسری در خیابان حرکتی بسیار بچه‌گانه است که دختر جوانی در نقطه ای که افراد زندگی طبیعی شان را می کنند و راه خود را می روند در خیابان ناگهان روسری خود را بردارد و خود را نشان دهد و برخی ماموریت داشته باشند از او فیلم بگیرند و بلافاصله در فضای مجازی منتشر کنند.

دادستان کل خامنه ای با اشاره به اینکه اگر کسی مرتکب این حرکت شده و بی‌حجاب در جامعه حرکت کند به موجب قانون مرتکب جرم شده، گفت: فردی که بی‌حجابی و حرکاتی را که در شان یک بانوی مسلمان نیست، مرتکب شود از نظر قانون جرم مرتکب شده و تحت تعقیب است.

اعتراضی که خیابانهای تهران و شهرستانها را در می نوردد

عکس زیر: روز دوشنبه تهران خیابان زرتشت تقاطع خیابان رشت
فیلم زیر: روز سه‌ شنبه تقاطع انقلاب و دانشگاه

از شبکه های اجتماعی: شجاعت دخترانی که امروز در اعتراض به حجاب اجباری خروشیدند، موتور محرکه اعتراض سراسری بهمن‌ماه خواهد بود. با الگو قرار دادن این دختران شجاع، در ۱۲ بهمن خیابان‌های سراسر کشور را صحنه‌ اعتراض به رژیم آپارتایدی ج.ا می‌کنیم.

از بین رفتن حجاب اجباری سقف مطالبات ما نیست!
پشت نه به #حجاب_اجباری “نه” بزرگی به جمهوری اسلامی نهفته است

ایران پرس نیوز

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=jtJnFfXL4Ro

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا