گوناگون

فرماندار گلپایگان در پی تهدید یک خبرنگار برکنار شد+ویدئو

استاندار اصفهان فرماندار گلپایگان را برکنار کرد. پیش‌تر فیلمی از این فرماندار منتشر شده بود که یک خبرنگار را تهدید به کتک زدن می‌کرد. استاندار اصفهان ضمن عذرخواهی، رفتار فرماندار را “زیبنده نماینده دولت” ندانسته است.

Iran Hossein Farasat | Gouverneur von Golpayegan (bayangolpayegan)

حسین فراست، فرماندار معزول گلپایگان

محسن مهرعلیزاده، استاندار اصفهان، ظهر روز چهارشنبه (۱۱ بهمن/ ۳۱ ژانویه) فرماندار گلپایگان را به خاطر تهدید یک خبرنگار برکنار کرد. حسین فراست از شهریورماه سال ۱۳۹۳ به سمت فرمانداری گلپایگان منصوب شده بود.

به گزارش واحد مرکزی خبر، مهرعلیزاده گفت: «در نشستی که امروز به منظور بررسی و تحلیل رفتار فرماندار گلپایگان با خبرنگار برگزار شد، حسین فراست از سمت فرمانداری این شهر برکنار شد».

 

https://www.youtube.com/watch?v=DqMjaedPDLM

روز گذشته فیلمی جنجال‌برانگیز در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که در آن حسین فراست، فرماندار گلپایگان، پس از ورود خبرنگاری به یک جلسه عمومی، او را تهدید به کتک زدن می‌کرد. خبرنگار محلی که برای تهیه گزارش به محل آمده، به فراست می‌گوید: «جلسه بازیافت است آقای فرماندار» و فرماندار گلپایگان پاسخ می‌دهد: «به تو ربطی ندارد».

خبرنگار مجددا تأکید می‌کند که با آنها برای پوشش خبری جلسه تماس گرفته‌اند. حسین فراست اما دوباره پاسخ می‌دهد: «همین که من میگویم». سپس فرماندار گلپایگان با فریاد و پرخاش به خبرنگار می‌گوید: «از من عکس بگیری آن‌قدر می‌زنمت و از اینجا می‌اندازمت بیرون».

به گزارش رسانه‌های ایران، وزارت کشور پس از انتشار این فیلم به استاندار اصفهان دستور پیگیری موضوع را داده است. بهرام سرمست، مدیرکل سیاسى وزارت کشور، روز گذشته گفته بود: «این برخورد فرماندار با یک خبرنگار به‌هیچ وجه قابل قبول نیست».

محسن مهرعلیزاده به فاصله کوتاهی پس از انتشار فیلم تهدید خبرنگار توسط فرماندار گلپایگان، در توییتر خود نوشته بود: «وظیفه خود می‌دانم بهخاطر برخورد صورت گرفته از سوی فرماندار گلپایگان با یک خبرنگار پوزش بطلبم. فرماندار را احضار کردم تا موضوع بررسی و اقدام لازم صورت گیرد».

به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی، استاندار اصفهان روز چهارشنبه با اعلام خبر برکناری فرماندار گلپایگان گفت: «برخورد صورت گرفته در شأن خبرنگار، اصحاب رسانه و مردم نبود». مهرعلیزاده همچنین رفتار فرماندار گلپایگان را “زیبنده نماینده دولت” ندانست و افزود: «با بررسی که صورت گرفت به این نتیجه رسیدیم فرماندار برکنار و سرپرست جدید تعیین کنیم». بدین ترتیب با برکناری حسین فراست، از روز چهارشنبه محمدرضا توسلی، بخشدار مرکزی گلپایگان، با حکم استاندار به سرپرستی فرمانداری این شهرستان منصوب شد.

محسن مهرعلیزاده همچنین با اشاره به اینکه اتفاق روز گذشته “در شرایط خاص” رخ داده، گفت: «هنر مردان بزرگ این است که در شرایط خاص خود را کنترل کنند و نقض این مسئله برای ما غیرقابل قبول است». استاندار اصفهان معنای “خاص” بودن شرایط را روشن نکرد.

استاندار اصفهان افزود: «من بابت بروز این اتفاق از همه مردم و اصحاب رسانه عذرخواهی می‌کنم و قطب جمهوریت و اسلامیت نظام ما را ملزم می‌کند به صورت کامل به نظر مردم تکیه کنیم و این را حق جامعه می‌دانیم که به شکلی شفاف در جریان اطلاعات قرار گیرند».

غلامرضا قائدیها، مدیرکل روابط عمومی استانداری اصفهان نیز از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان و فرمانداران “موکدا” خواست تا “تکریم مردم را بر هر امری مقدم بدانند”.
Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا