گوناگون

امام جمعه تهران خواستار «اعدام» گروهی از معترضان زندانی شد

احمد خاتمی، خطیب نماز جمعه این هفته تهران، با اشاره به اعتراضات اخیر گفت: «در فقه ما کسی که علیه حاکم عادل اسلامی به خیابان بریزد، بزند، بکشد و آتش بزند، باغی [سرکش] است و حکم باغی در فقه ما اعدام است.»…

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران تاکید کرد: رئیس‌جمهور روانی امریکا، وزیر امور خارجه امریکا و رئیس سیا می‌گویند براندازی. ما هم به فضل خدا هر کاری علیه امریکا به دست بیایند، انجام می‌دهیم؛ حداقل آنکه فریاد مرگ بر امریکا در این کشور طنین‌اندازتر خواهد شد.
به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، حجت‌الاسلام سیداحمد خاتمی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به ۱۹ بهمن گفت: دیدار تاریخی همافران با امام خمینی، کمر طاغوت را شکاند و رژیم شاه مرگ را به چشم دید. نیروهای مسلح، نیروی هوایی ارتش و دیگر عزیزان ما در ارتش، سپاه، بسیج و ناجا بازوهای پر توان این ملت بوده و هستند و خواهند بود و ما به وجود آنها مباهات می‌کنیم.

مسئولان نظام اتفاق نظر دارند مذاکره مجدد، اصلاح و تکمیل برجام اتفاق نخواهد افتاد
وی با اشاره به راهبرد امریکا درخصوص ایران و دیگر کشورهای اسلامی اظهار داشت: روسای جمهور امریکا تابلو و تریبون هستند. استراتژیست‌های امریکایی هستند که خط را ترسیم می‌کنند. آنها قبل از روی کار آمدن اوباما گفتند اگر ایران چهار کار را کند، روابط‌مان را باید حسنه کنیم و اگر آنها را نکند، باید به سمت براندازی برویم.
عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه اولین عرصه، مهار کردن ایران در عرصه انرژی هسته‌ای است، تصریح کرد: در این عرصه آنچه که شد، شد. من در این باره تحلیلی ندارم. مسئولان نظام اتفاق نظر دارند که مذاکره مجدد، اصلاح و تکمیل برجام اتفاق نخواهد افتاد.

در عرصه موشکی به هیچ دولتی حق فضولی نمی‌دهیم
خاتمی ادامه داد: عرصه دوم، کاهش قدرت موشکی ایران است تا اسرائیل خیالش راحت باشد. به صراحت و شفاف می‌گویم به دستور قرآن، در عرصه سیاست بازدارندگی هرچه بتوانیم موشک تولید کرده و هرچه که بخواهیم بردش را بالا می‌بریم. در این عرصه با هیچ کس مذاکره نکرده و به هیچ دولتی هم حق فضولی نمی‌دهیم. این پنبه را وزیر امور خارجه فرانسه و دیگران از گوش‌شان بیرون کنند. اگر به خاطر این مسائل می‌خواهند مذاکره کنند جوابش را زودتر داده‌ایم.
خاتمی با بیان اینکه شرط سوم این است که گفتند ایران دست از حمایت حزب‌الله و فلسطین بردارد، خاطرنشان کرد: به فضل خدا ایران دست حمایت از حزب‌الله و گروه‌های فلسطینی دست برنداشته و برنمی‌دارد. ما حزب‌الله را یک گروه با شرف مدافع حریم وطن می‌دانیم و مبارزان فلسطینی را مبارزان علیه اشغالگران می‌دانیم. هم قرآن و هم قانون اساسی می‌گویند چنین عملی داشته باشیم.

هر کاری علیه امریکا به دست بیایند، انجام می‌دهیم
وی افزود: گفتند اگر ایران مانع خاورمیانه جدید و بزرگ نشود، رابطه را حسنه می‌کنیم. مقصود این است که امریکا کدخدای منطقه باشد. به فضل خدا در دهن امریکا زدیم. او عراق، سوریه و لبنان در مشت می‌خواست که نشد. اینها خاورمیانه بزرگ را در گور خواهند برد و نخواهند دید.
خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران اضافه کرد: از این چهار درخواست در سه درخواست کاملا ناموفق شدند و به همین خاطر به عرصه براندازی روی آورده‌‌اند. رئیس‌جمهور روانی امریکا، وزیر امور خارجه امریکا و رئیس سیا می‌گویند براندازی. ما هم به فضل خدا هر کاری علیه امریکا به دست بیایند، انجام می‌دهیم؛ حداقل آنکه فریاد مرگ بر امریکا در این کشور طنین‌اندازتر خواهد شد.

امریکایی‌ها وارد فاز براندازی شده‌اند
خاتمی با بیان اینکه امریکایی‌ها وارد فاز براندازی شده‌اند، ابراز داشت: در این فاز یک جدولی را ترسیم کردند که خانه‌های زیادی دارد. خانه اول این جدول، آن است که برای آسیب زدن به نظام راس قله این نظام یعنی ولایت را هدف قرار بدهند.
وی ادامه داد: این را به صراحت گفته‌اند و می‌گویند شیب را به این سمت ببریم. ولایتی که امنیت کشور مدیون است، تدبیر او داعش را از بین برد و نگذاشت اسرائیل جدید در منطقه شکل بگیرد. می‌خواهند شیب‌شان را شیب اهانت به راس نظام قرار بدهند. متاسفانه در این عرصه برخی از رئوس فتنه ۸۸ به کمک به امریکا آمدند و می‌خواهند این خانه را بازهم پر کنند در حالی که هرچقدر شما توطئه می‌کنید علاقه و ارادات مردم ما بیشتر می‌شود. من هفته قبل خطبه خواندم، شما بلافاصله گفتید خونی که در رگ ماست هدیه به رهبر ماست.

برخی از کانال‌ها در فضای مجازی آتش بیار معرکه هستند
این عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه خانه دوم این جدول عبارت از ناامید کردن مردم است، عنوان کرد: می‌خواهند مردم احساس کنند همه چیز برهم ریخته است. قطعا این گونه نیست و همه چیز بر سر جای خودش است. با این رهبر دلسوز و خادمان ملت که در هر سه قوه به مردم خدمت می‌کنند، مشکلات حل خواهد شد و مشکل بازنشده نخواهیم داشت.
خاتمی با تاکید بر اینکه خانه سوم ایجاد آشوب و ناامنی است، بیان کرد: در این عرصه برخی از کانال‌ها در فضای مجازی آتش بیار معرکه هستند. ما گفتیم باز کنید، مجددا فتنه‌گری‌ها شروع می‌شود و مشاهد می‌کنید فتنه‌گران در فضای مجازی به هر مناسبتی می‌خواهند فتنه‌گری کنند.

مسئول محترم مصاحبه می‌کند همه آزاد شدند، این ناز کردن است
وی یادآور شد: من قبلا گفتم هرکس فریب خورده، با او با رافت اسلامی برخورد کنید. آنهایی که فریب خوردند تنبه به آنها بدهید و بیدارشان کنید. تعهد بدهند دیگر شیطنت نکنند و دیگر سیاهی لشگر اغتشاشگران نشوند؛ نه آنکه آنها را ناز کنیم. مسئول محترم مصاحبه می‌کند همه آزاد شدند، این ناز کردن است. تنبه بدهید و هوشیارانش کنید. اغتشاشگر هر کس است؛ از دانشجو، غیردانشجو و طلبه اگر اغتشاش کند باید پایش را بخورد.
عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: اگر می‌خواهید رافت کنید، رافت کنید اما نازشان نکنید. دغدغه برخی از مسئولان آزادی آنها است. رافت آری اما همراه با تنبه. به همان اندازه که مهر و رافت دارید، باید خشم مقدس در برابر لیدرهای اغتشاش داشته باشید و باید در برابر آتش‌فروزهای معرکه و کسانی که تحریک کردند، مسجد، حسینیه و حوزه و… را بسوزانند. باید با آنها با قاطعیت علی‌وار برخورد کنند.

ولیعهد خام عربستان در حال تبدیل کردن عربستان به عنوان یکی از ایالت‌های امریکا است
خاتمی افزود: حرفی را در فتنه ۸۸ گفتم که بازهم تکرار می‌کنم. در فقه ما هرکس در برابر حاکم عادل اسلامی به خیابان بیاید، بکشد و برهم بریزد، باغی است و حکم باغی در فقه ما اعدام است. این دستور صریح قرآن است. مهر مقدس آری همراه با تنبه. خشم مقدس هم آری. اگر امنیت هم می‌خواهیم راهی جز این دو راه نداریم.
وی با بیان اینکه راهبرد امریکا در منطقه این است که منطقه را ناامن نگه می‌دارد تا اسرائیل امن باشد، گفت: امریکا می‌خواهد تروریست‌ها را به افغانستان منتقل می‌کند تا به اهدافشان برسد. این ولیعهد خام عربستان در حال تبدیل کردن عربستان به عنوان یکی از ایالت‌های امریکا است. او اخیرا دستور داده ورود شراب، فحشا آزاد، حجاب آزاد.

سرنوشت آل خلیفه، سرنوشت شاه است
خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران اضافه کرد: آن از جنایت عربستان در یمن. در بحرین آیت‌الله شیخ عیسی قاسم را سلب تابعیت کردند، اجازه درمان نمی‌دهند و به زندان انداخته‌اند. قاضی خائن ده‌ها حکم اعدام دیروز صادر کرد. اگر قرار است کسی در بحرین سلب تابعیت شوند، آن آل‌خلیفه است بلکه بیانگرد خائن و دزد حجاز هستند که با توطئه انگلیس در بحرین حاکم شده‌اند.
وی تاکید کرد: من به آنها می‌گویم سرنوشت شما، سرنوشت شاه است و دیر یا زود مردم بحرین با سقوط شما جشن آزادی را خواهند گرفت.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا