اخبار

اوضاع کشور؛ هشدار اصلاح طلب به اصلاح طلبان

هاشم آقاجری فعال سیاسی و استاد تاریخ در اظهاراتی گفته است: مردم ایران به دو راهی خودکشی یا شورش رسیده‌‌اند. اما اصلاح‌طلبان حکومتی هنوز به مردم پیشنهاد انتخاب بین بد و بدتر می‌دهند….

آغاجری تصریح کرده است اصلاح طلبان تا کی جامعه را از ترس سوریه شدن و امید به بهبود پشت خود نگه می دارند؟ مردم مستاصل بین خودکشی یا شورش، احتمالا شورش را بر می گزینند شاید نجات یابند.

او اظهار داشته است اصلاحات تنها ۲۰ سال است پیشنهاد سلبی به مردم می دهد: انتخاب بین بد و بدتر. جمع بندی دو دهه به مردم آموخته این سیستم اصلاح نشده ،بلکه اصلاح طبان محافظه کار شده اند.

هاشم آقاجری متولد ۱۳۳۶ شهرستان آبادان می باشد. وی در پی یک سخنرانی در همدان در سال ۱۳۸۱ که در رابطه اصل مرجع تقلید در شیعه اظهاراتی بیان کرده بود به اتهام توهین به اسلام و مقدسات مسلمانان دستگیر و به اعدام محکوم گردید اما این حکم دو سال بعد به حبس تقلیل یافت.

ترفند جدید اصلاح‌طلبان برای ساکت کردن مردم

«محسن مخملباف»، (کارگردان ایرانی مقیم فرانسه)، در واکنش به ویدئوی منتشر شده از سوی مصطفی تاجزاده، در نامه‌ای به او جریان اصلاحات در ایران را ناکارآمد توصیف کرد و نوشت: شما از اصلاحات چنان ایدئولوژى‌اى ساخته‌اید که اگر در زمان جنگ دوم جهانى هم بودید، با جنگیدن نیروهاى خارجى با هیتلر هم مخالفت مى‌کردید و مى‌گفتید بهتر است هیتلر را از طریق اصلاحات سر به راه بیاوریم.

به گزارش انصاف نیوز، در ابتدای این نامه آمده است: دوست بسیار گرانقدر و عزیزم، آقاى مصطفى تاجزاده! همواره شما را به عنوان انسانى شریف، مبارز، معتدل، و پر جرات ستایش کرده‌ام، اما حقیقت‌جویى مرا وامى دارد که به نقد سخنان شما در تحلیل حوادث اخیر برآیم و این نامه را برایتان بنویسم.

مخملباف با انتقاد به موضع تاجزاده در ویدئوی منتشر شده، که در آن به گفته‌ی او اصلاحات و شرکت در انتخابات «وحی منزل» و روندی هدایت شده برای همه‌وقت و همه‌جا دانسته شده، گفت: در ویدئوى منتشره درباره حوادث اخیر همچون پیش، با استناد به این که باید جلوى سوریه‌اى شدن ایران را گرفت، بر تداوم شیوه اصلاحات اصرار ورزیده‌اید. در ویدئوى مزبور استدلال کرده‌اید که افغانستان بعد از دخالت غرب به جایى نرسیده، چرا که نیمى از افغانستان امروزه در دست طالبان است.

تاجزاده‌ی عزیز! اگرحکومت طالبان حکومت بدى بود، و حمله بین المللی باعث شد نیمى از افغانستان از دست طالبان آزاد شود، چرا نتیجه مى‌گیرید که چون همه‌ی افغانستان امروز از دست طالبان آزاد نیست، پس آن آزاد شدن از اصل بى فایده بوده است! مگر براى نجات افغانستان از دست طالبان، راه دیگرى هم در آن زمان موجود بود؟ اگر موجود بود، چرا حکومت ایران و دولت اصلاحات با آن حمله همراه شدند؟! و چرا آن زمان اصلاح طلبان نه تنها لب به اعتراض نگشودند که در تعیین دولت بعد از حمله در افغانستان سخت فعال و همکار غرب بودند؟

براى شما آن دوره‌ی سیاه طالبان بهتر بود یا امروز که علیرغم همه‌ی مشکلات نیمى از افغانستان آزاد است؟ امروز زنان در نیمى از افغانستان به مدرسه و دانشگاه مى‌روند. حداقل در نیمى از افغانستان مردم در خیابان شلاق نمى‌خورند و حداقل نیمى از مردم دیگر در خطر سنگسار نیستند. کشور افغانستان انواع کانال‌هاى آزاد رادیو و تلویزیون را دارد، کانال‌هایى که مردم ایران هنوز آرزوى داشتن یکى از آنها را دارند.

مخملباف با طرح اتهام دخالت حکومت ایران در افغانستان و حمایت از طالبان، جمهوری اسلامی را مسوول بعضى از ناامنى‌هاى درون افغانستان خواند و افزود: مگر جز این است که رهبر قبلى طالبان، در حالى که از سفر به ایران بر مى‌گشت، مورد حمله هوایى غرب واقع شد و کشته شد؟ او براى کدام هماهنگى به سفر ایران آمده بود؟ تاجزاده عزیز طالبان ابتدا از طرف پاکستان حمایت مى شد، اما امروزه به جز پاکستان، از طرف حکومت ایران و روسیه هم حمایت مى شود.

و اما سوریه:

مخملباف با انتقاد از نقش حکومت ایران در سوریه و مسوول دانستن جمهوری اسلامی و روسیه در فجایع و جنایات این کشور گفت: مصطفى عزیز! چه کسى جز حکومت ایران و روسیه پشت «اسد» ایستاد و سوریه را به مثالى وحشتناک تبدیل کرد؟ اگر اسد اول‌بار تظاهرات مسالمت آمیز آنها را به توپ نمى‌بست، اگر [حکومت ایران]، پشت اسد نایستاده بود، اکنون سوریه مثال من بود براى شما، که ببین سوریه به چه روزگار آزادى دست یافته است»، می‌نویسد که اما به اعتقاد او مسوولان این مثال را معکوس کردند «تا امروز از زبان شما گفته شود دخالت خارجى، یعنى سوریه‌اى شدن ایران، و ما فراموش مى کنیم که آن خارجى، کسى جز حکومت ایران نیست». خلاصه کردن و نتیجه‌گیرى در مورد سوریه را از طریق پرسیدن سوال به خود شما واگذار مى کنم. آیا براى آن که سوریه، سوریه‌اى نشود، بهتر بود مردم سوریه از جنبش بهار عربى در تونس متاثر نمى‌شدند و به خیابان نمى‌ریختند و تا ابد با اسد مى‌سوختند و مى‌ساختند؟

وی با مقصر دانستن ایرانیان و سکوتشان در برابر آنچه او دخالت حکومت ایران در سوریه می‌خواند علت اصلی «سوریه‌ای» شدن سوریه را دخالت نیروهای خارجی چون جمهوری اسلامی دانست و گفت: یا اینکه بهتر بود نیروهاى خارجى که مهم‌ترین اش حکومت ایران است، در کار آن مردم دخالت نمى کردند؟ اگر منظور شما دومى است، گناه مردم سوریه چیست؟ این گناه من و شما و مردم ایران است که سکوت کرده ایم و از خاموش بودن خود در مقابل اقدامات حکومت ایران در سوریه، احساس عذاب وجدان نمى‌کنیم، و مردم بیچاره‌ی سوریه را به مثالى تبدیل کرده‌ایم براى سوریه‌اى نشدن ایران خودمان.

او با طرح این اتهام که حکومت سوریه با حمایت حکومت ایران برای سرکوب مردم سوریه از بمب شیمیایی استفاده می‌کند، گفت: ما ساکتیم و فقط از رنج آنها نتایج اصلاح طلبانه مى‌گیریم. مردم جهان و ما، آمریکا را در جنگ ویتنام مقصر و جنایتکار دانستیم، و ملت سوریه هم ما ایرانیان را مقصر و جنایتکار فروپاشى کشور خود مى‌دانند.

مخملباف با طرح این ادعا که حاکمیت با نپذیرفتن اصلاحات، انقلاب داخلى و یا حمله خارجى را به ایران تحمیل مى‌کند گفت: شما از اصلاحات چنان ایدئولوژى‌اى ساخته‌اید که اگر در زمان جنگ دوم جهانى هم بودید، با جنگیدن نیروهاى خارجى با هیتلر هم مخالفت مى‌کردید و مى‌گفتید بهتر است هیتلر را از طریق اصلاحات سر به راه بیاوریم. دوست عزیز اصلاحات و انقلاب و حمله از بیرون، فقط سه راه براى تغییر یک وضعیت است. متاسفانه این راه را ملت‌ها انتخاب نمى کنند، بلکه این دیکتاتورها هستند که آن را به جوامع بشرى تحمیل مى‌کنند. پس گناه آن را به گردن ملت نیندازیم.

مردم به اصلاح طلبان هم ناسزا می گویند

یک نماینده مجلس شورای اسلامی اخیرا در نطق میان دستور با انتقاد از عملکرد دولت روحانی گفت: آقای رئیس‌جمهور، آیا در فضای مجازی هستید که امروز بابت حمایت از شما چه ناسزاهایی که به ما اصلاح‌طلبان گفته نمی‌شود؟

کواکبیان افزود: چرا وعده‌های خود را فراموش کرده‌اید و اگر اصولگرا‌هایی که به اصطلاح نمی‌گذارند شما کار خود را انجام دهید را به مردم نمی‌گویم و بنده از ابتدا این دولت را اصلاح‌طلب نمی‌دانستند اما بحث ما این است که مردم به خاطر اصلاح طلبان به شما رای داده اند و در انتخابات ۹۶ هیچ حزب اصولگرایی به روحانی رای نداد.

وی گفت: شما فرصت چندانی ندارید، پس بیایید مشکلات مردم را حل کنید چرا که فلاکت و بیکاری در جامعه بیداد می‌کند…. قرار بود مجلس را خانه تکانی کنیم… نکند که ملت ما را خانه تکانی کند.

برگرفته از سایت بالاترین

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا