اجتماعی

انتشار ابعاد تازه‌ای از فساد٬ بدهی و ناکارآمدی شهرداری تبریز

یک عضو شورای شهر تبریز گفته «دروغ گویی و فساد در شهرداری» این شهر نهادینه شده و «بحران سوء مدیریت در ادارات» بزرگترین مشکل است.

به گزارش سایت محلی «نصر»٬ محمدفرج قلی‌زاده که ریاست کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تبریز را برعهده دارد این مطلب را در اعتراض به عملکرد شهرداری و اداره‌های دولتی این شهر بیان کرده است.

آقای قلی‌زاده گفته «فساد در سیستم اداری نهادینه شده و باید فریاد بزنیم تا مردم بدانند٬ نباید به مسئله بی‌اعتنا باشیم چرا که به شدت در معرض خطر هستیم.»

وی اضافه کرده «دروغ گویی در شهرداری به یک فرهنگ تبدیل شده» در حالی که «ما در عید به ۱۲ هزار کارمند شهرداری نمی‌توانیم حقوق دهیم.»

آن‌طور که قلی‌زاده به طور تلویحی گفته شهرداری تبریز ۹ هزار نیروی مازاد دارد که توان پرداخت حقوق آنها را ندارد و باید برای حل این مشکل «وام» بگیرد که این مساله هم خطرناک است.

وی اضافه کرده «در منطقه ۹ تبریز با ۳۰۱ نفر کارمند هر ماه یک پروانه کسب صادر می‌شود و در تامین مخارج و ماهیانه کارمندان ملک به فروش می‌رسانند.»

این عضو شورای شهر همچنین به بدهی ۳۶۶ هزار میلیارد تومانی شهرداری تبریز اشاره کرده و گفته «من درباره فساد در بدنه شهرداری فکر نمی‌کردم تا این حد خطر بیخ گوش مردم باشد.»

شهرداری‌ها در ایران از جمله فاسد‌ترین نهاد‌های اداری هستند که سال گذشته نیز بیش از ۱۰ مدیر شهرداری و عضو شورای شهر تبریز به اتهام فساد بازداشت شده بودند.

فساد در شهرداری‌ها در شرایطی نهادینه شده که بسیاری از شهرداری‌ها در ایران از پرداخت حقوق کارکنان و کارمندان خود ناتوان هستند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا