ورزشی

علی کریمی از سرمربیگری تیم سپیدرود رشت استعفا کرد

شماره ۸ محبوب تیم پرسپولیس و تیم ملی ایران از هدایت سپیدرود رشت استعفا کرد. علی کریمی که در هفته‌های اخیر انتقادهای جدی را موجه مسئولان فوتبال ایران کرده است می‌گوید به افشاگری‌های خود ادامه خواهد داد.

علی کریمی بازیکن سابق پرسپولیس تهران و تیم ملی فوتبال ایران روز جمعه ۲۰ بهمن (برابر ۹ فوریه) در بیانیه‌ای با اعلام استعفا از هدایت سپیدرود رشت، نوشت: «به این نتیجه رسیدم که همیشه خواستن توانستن نیست… اما گاهی اوقات اتفاقات فوتبالی و غیرفوتبالی مسیر رسیدن به هدف را ناهموار می‌کند. اینجاست که احساس می‌کنی رفتن مؤثرتر از ماندن است.»

کریمی که روز دوشنبه هفته آینده باید در کمیته انضباطی حضور یابد، پس از بازی روز پنجشنبه (۱۹ بهمن) استقلال تهران و سپیدرود رشت در جمع خبرنگاران گفت که پیش از حضور در این جلسه در مورد ادامه فعالیت‌اش تصمیم خواهد گرفت.

در واکنش به این اخبار فرهاد خراسانی، سخنگوی تیم سپیدرود رشت، از مخالفت مالک این باشگاه با استعفای علی کریمی خبر داد. او در این باره گفت: «من خیال همه را جمع کنم و به شبهات پایان دهم؛  آقای دکتر تن‌زاده مالک باشگاه تا پایان مدت قرارداد با علی کریمی، دست از حمایت همه‌جانبه از مربی تیم خود برنخواهند داشت.»

بازیکن سابق تیم ملی ایران، در هفته‌های گذشته در یکی از نشست‌های مطبوعاتی پس از بازی‌های باشگاهی ایران، انتقادهای تندی را متوجه رییس‌ و دیگر مسئولان فدراسیون فوتبال کرده بود.

در پی این اظهارات فدارسیون فوتبال او را از حضور در نشست‌های خبری منع کرد و پرونده او را به کمیته انضباطی فرستاد. همچنین هفته گذشته اعلام شد که “ستاد امر به معروف و نهی از منکر” اصفهان از علی کریمی به خاطر انتشار چند پست تلگرامی شکایت کرده است. یکی از این مطالب در حمایت از مسعود شجاعی، منتشر شده بود.

شجاعی در چارچوب رقابت‌های باشگاهی اروپا به همراه تیم پانیونیوس یونان مقابل تیم اسرائیلی مکابی به میدان رفت. در پی این اقدام مسئولان فدراسیون فوتبال، این بازیکن را از حضور در تیم ملی ایران محروم کردند.

به باور برخی از کارشناسان ورزشی شکایت “ستاد امر به معروف و نعی از منکر” اصفهان احتمالا به خاطر اصلیت اصفهانی مهدی تاج، رییس فدراسیون فوتبال ایران و سابقه فعالیت‌های مدیریتی او در این استان صورت گرفته است. با وجود تمام این کشمکش‌ها علی کریمی در مطلب دیگری پس از استعفا از سپیدرود رشت نوشت: «می‌خواهم حرف‌های جدیدی در مورد دایه مهربان‌تر از مادر فوتبال و دارودسته‌اش بزنم.»

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا