گوناگون

“عذرخواهی رسمی کمیته بین‌المللی المپیک از ایران”

کمیته بین‌المللی المپیک و ستاد برگزاری المپیک زمستانی ۲۰۱۸ با ارسال نامه‌های جداگانه از “رفتار غیرحرفه‌ای صورت گرفته با ورزشکاران ایرانی” در جریان المپیک زمستانی پیونگ‌چانگ، عذرخواهی کردند.

خبرگزاری رسمی دولتی ایران (ایرنا) از “عذرخواهی رسمی” کمیته بین‌المللی المپیک از ایران خبر داد. شاهرخ شهنازی دبیرکل کمیته ملی المپیک روز جمعه ۲۰ بهمن گفت: «شرکت سامسونگ و عوامل دخیل در بی‌احترامی به ورزشکاران ایرانی شرکت‌کننده در المپیک زمستانی پیونگ‌چانگ باید از کاروان ورزشی ایران عذرخواهی کنند و جمهوری اسلامی ایران از این موضوع کوتاه نخواهد آمد.»

شرکت سامسونگ الکترونیکس، اسپانسر رقابت‌های المپیک توسط کمیته برگزارکننده‌ی مسابقات تلفن‌های گلکسی نوت ۸ را در اختیار ورزشکاران شرکت‌کننده قرار می‌دهد.

خبرگزاری‌ رویترز نوشته است رئیس کمیته سازمان‌دهی مسابقات المپیک زمستانی پیونگ‌چانگ جمعه ۲۰ بهمن (۹ فوریه) تایید کرد که در نامه‌ای برای تیم اعزامی ایران، “از سوءتفاهم ایجاد شده” پوزش خواسته است.

کمیته برگزاری این رقابت‌ها پیش‌تر اعلام کرده بود که به علت تحریم‌های بین‌المللی، ورزشکاران دو کشور کره شمالی و ایران موظف هستند که پس از پایان رقابت‌های ورزشی گوشی‌ها را به مقامات تحویل دهند.

در همین زمینه:

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا