ورزشی

تیم ملی فوتسال ایران قهرمان آسیا شد

تیم ملی فوتسال ایران در مرحله نهایی پانزدهمین دوره جام ملت‌های آسیا با پیروزی ۴ بر صفر در برابر ژاپن برای دوازدهمین بار قهرمان جام ملت‌های آسیا شد. در این بازی‌ها تیم ملی ازبکستان پس از ژاپن به مقام سوم دست یافت.

در مرحله نهایی پانزدهمین دوره جام ملت‌های آسیا دیدار تیم‌های ملی فوتسال ایران و ژاپن روز یکشنبه ۲۲ بهمن (۱۱ فوریه) در تایپه‌ی چین برگزار شد.

در این دیدار ملی‌پوشان فوتسال ایران با نتیجه ۴ بر صفر حریف ژاپنی خود را شکست دادند و برای دوازدهمین بار عنوان قهرمانی آسیا را از آن خود کردند.

در نیمه نخست این دیدار نهایی تیم ملی فوتسال ایران برابر ژاپن با تک گل علی اصغر حسن‌زاده که در دقیقه پایانی این نیمه به ثمر رسید، صاحب برتری شد. همین بازیکن در دقیقه ۹ نیمه دوم سومین گل تیم ایران را در این بازی به ثمر رساند.

پیش از وی، دومین گل تیم ملی فوتسال ایران توسط فرهاد توکلی در دقیقه دوم از نیمه دوم وارد دروازه حریف شد. چهارمین و آخرین گل تیم ملی فوتسال در دیدار فینال برابر ژاپن نیز توسط حسین طیبی و در دقیقه پایانی به ثمر رسید.

تیم ملی فوتسال ایران قهرمان جام ملت‌های آسیا شد

عکس از آرشیو

تیم ملی فوتسال در حالی عنوان قهرمانی این دوره از مسابقات جام ملت های آسیا را از آن خود کرد که پیش از این و در ۱۴ دوره گذشته این رقابت ها، ۱۱ بار موفق به کسب عنوان قهرمانی شده بود.

برای کسب این عنوان قهرمانی، ملی‌پوشان فوتسال ایران با مربی‌گیری سیدمحمد ناظم الشریعه در مرحله گروهی میانمار، چین و عراق را از پیش رو برداشتند. آنها در مرحله یک چهارم نهایی نیز تیم تایلند را شکست دادند سپس با از پیش رو برداشتن ازبکستان راهی فینال شدند.

پیش از دیدار نهایی جام ملت‌های آسیا، تیم ملی فوتسال ازبکستان در دیدار رده بندی مقابل عراق موفق به کسب پیروزی شد و در رده سوم آسیا ایستاد.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا