ورزشی

تیم ملی هاکی سالنی ایران برنده مدال برنز جهان شد

در آخرین روز از جام جهانی هاکی سالنی ۲۰۱۸ با میزبانی پایتخت آلمان برلین، تیم ملی ایران با برتری ۵ بر صفر مقابل تیم استرالیا به مدال برنز جهانی دست یافت. تیم ایران در دیدار نیمه‌نهایی تسلیم ملی‌پوشان آلمان شده بود.

تیم ملی هاکی داخل سالن ایران با کسب رتبه سوم در مسابقات قهرمانی ۲۰۱۸ جهان شگفت آفرید و جامعه ورزشی ایران را بهت زده کرد. تیم ملی هاکی ایران در کنار تیم ملی والیبال ایران تنها رشته ورزشی تیمی در تاریخ ورزش این کشور است که تا به حال موفق به کسب مدال در مسابقات جهانی شده است.

ملی‌پوشان هاکی ایران در مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۱۸ برلین با پیروزی مقابل تیم‌های ملی آفریقای جنوبی، روسیه و سوئیس و تساوی در برابر ملی‌پوشان بلژیک و همچنین تیم ملی اتریش که سرانجام قهرمان این رقابت‌ها شد، به دور یک چهارم نهایی صعود کردند. تیم ایران در این مرحله نیز مقابل تیم ملی چک به برتری رسید و به جمع ۴ تیم برتر این رقابت‌ها راه یافت.

در دیدار نیمه‌نهایی تیم ملی هاکی ایران مغلوب تیم میزبان آلمان شد. اما در پایان ملی‌پوشان ایران با پیروزی بر تیم ملی استرالیا در بازی رده‌بندی، تاریخ‌ساز شدند و مدال ارزشمند برنز جهان را از آن خود کردند.

کوروش بازیار، کارشناس ورزشی، دیدارهای تیم ملی هاکی ایران را از محل مسابقات در سالن ورزشی شهر برلین دنبال کرد و در گفت‌وگو با دویچه‌وله فارسی به تحلیل عملکرد و علل کامیابی تیم ملی ایران در این پرداخته است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا