اخبار

تظاهرات اعتراض‌آمیز در سالروز انقلاب بهمن

سی‌و‌نُه سال پس از حاکمیت جمهوری اسلامی: ایران کشوری اسیر فقر، محرومیت، ظلم و استبداد دستگاه ضد مردمی و ضد انسانی ولایت فقیه، امروز یکشنبه ۲۲ بهمن، تظاهرات حکومتی در اکثر شهرهای ایران به مناسبت انقلاب بهمن  ماه ۱۳۵۷ همچون سال‌های گذشته برگزار شد، برخی کانال‌های پرمخاطب تلگرام درکشور گزارش کردند که روز یکشنبه ۱۱ فوریه ۲۰۱۸ همزمان با سالروز سی و نهمین سالروز انقلاب ایران، شهر مشهد شاهد تظاهرات مردمی در مخالفت با رژیم ایران بود و این تظاهرات به درگیری میان تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی انجامید….

به گزارش العربیه به نقل از فیسبوک نوشت: صفحه F.Messenger در توئیتر ویدئویی منتشر کرده که نشان می‌دهد نیروهای امنیتی به سوی تظاهرکنندگان حمله کرده و مردم نیز به سمت آنها هجوم برده تا مانع دستگیری یکی از تظاهرکنندگان به دست نیروهای امنیتی شوند.

https://www.youtube.com/watch?v=JCGCGIrhGSI

گزارش‌های منتشره حاکی از آن است که در ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه صبح روز یکشنبه حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفر در پارک ملت مشهد گردهم آمده و شعار مرگ بر دیکتاتور سر دادند. تظاهرکنندگان مشهدی حاضر در پارک ملت مورد هجوم نیروهای لباس شخصی قرار گرفتند. این نیروها دو نفر از تظاهرکنندگان را کتک زده، تعدادی را دستگیر کرده و تظاهرکنندگان دیگر را متفرق کردند.

نیروهای امنیتی اقدام به ضبط تلفن‌های همراه کسانی کردند که از صحنه کتک خوردن دو تظاهرکننده به دست نیروهای امنیتی فیلم گرفته بودند. تعدادی از این نیروها نیز اقدام به ضرب و شتم عابران کردند تا مبادا به تظاهرکنندگان بپیوندند.

از سویی نظام در ایران راهپیمایی‌هایی در اکثر شهرهای کشور به راه انداخت که در آنها شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر داده شد. فعالان شبکه‌های اجتماعی با انتشار تصاویری از این راه‌پیمایی‌ها گفتند که در مقایسه با سال‌های گذشته افراد اندکی در این راهپیمایی‌ها شرکت کردند و اغلب آنها از نیروهای طرفدار رژیم، کارمندان و دانش‌آموزان مدارس هستند که با اتوبوس و با هماهنگی قبلی به راه‌پیمایی آورده شده‌اند.

تصاویری نیز از پیام‌های ارسال شده برای شهروندان در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود که به آنها وعده داده شده در صورت حضور در راه‌پیمایی به آنها سیم‌کارت، کارت شارژ و خوراکی داده خواهد شد.

از سوی دیگر سپاه پاسداران ایران اقدام به نمایش دو موشک بالستیک دوربرد از نوع قدرF و فجر۵ در خیابان‌های تهران کرد؛ اقدامی که به نظر می‌رسد پاسخی به درخواست‌های آمریکا و اروپا برای بازنگری در توافق‌ هسته‌ای و افزودن بندهایی به آن درباره لزوم تعلیق برنامه موشک‌های بالستیک ایران، باشد.

کشورهای غربی برنامه موشک‌های بالستیک ایران را ناقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل می‌دانند.

نمایش موشک‌های بالستیک در خیابان‌های تهران همزمان با راهپیمایی سالگرد انقلاب

عکس؛ تاکسی حامل موشک در راهپیمایی حکومتی

ایران پرس نیوز

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا