جوانان

دخترای من اگر در زندان بمیرن خودکشی نکرده‌اند

خانواده آتنا دائمی می گویند او در پی ۹ روز اعتصاب غذای خشک در وضعیت بسیار بد جسمی به سر می برد و مسئولان قضایی را مسئول حفظ جان او و گلرخ ابراهیمی دانسته اند. روشن است حاکمیتی که برای حفظ و بقای خود حمام های خون به راه انداخته است و اکنون نیز خون فرزندان این مردم غیور را در زندان ها بر زمین می ریزد و نام “خودکشی” بر آن می گذارد،..

بر پایه گزارش های منتشر شده، مادر آتنا دائمی در پیامی در توییتر نوشت: « آتنا امروز ساعت ۴ بعد از ظهر تلفن کرد با کمک دو تا از همبندیان تونسته بود خودش را به تلفن برسونه، حالش خیلی بده و نمیتونه درست صحبت کنه، کف همراه با خون بالا میاره، باید حتماً بمیره تا مسئولین بیان جواب بدن؟».

حسین دائمی پدر آتنا هم نوشت:«دخترای من اگر در زندان بمیرن خودکشی نکرده اند بلکه کشته شده اند من پدر آتنا دائمی اعلام میکنم مسئولیت جان فرزندانم بادادستان و دادیار هست.»

آتنا دائمی به همراه دیگر کنشگر مدنی گلرخ ایرایی در تاریخ ۱۴ بهمن‌ماه در اعتراض به تبعید غیر قانونی خود از زندان اوین به زندان قرچک ورامین دست به اعتصاب غذا زده است.

مادر آتنا دائمی ضمن ابراز نگرانی از وضعیت سلامتی دخترش در گفتگو با گزارشگر هرانا گفت: «از هفته گذشته بصورت مستمر هر روز برای ملاقات با حاج مرادی، دادیار زندان به دادسرای اوین مراجعه کردم ولی هربار با رفتار های تند و تحقیر آمیز مسئولین دادسرا رو به رو شدم».او در ادامه افزود: «در خصوص اعتصاب غذای آتنا و گلرخ که به اعتصاب خشک تبدیل شده نوشتم و وضعیت بد پزشکی شان را به حاج مرادی شرح دادم ولی کوچکترین اعتنایی نکرد و در جواب گفت که به من ربطی ندارد».
خواهر آتنا دائمی نیز در آخرین یاداشت خود نوشت:
اینان که امروز دست بر مادر و خواهرم بلند کردند و به مدت ۴ساعت چند نفری دو خانم را مورد ضرب و شتم قرار دادند.
بدانند که ورق برخواهد گشت و این عمل زشت و وقیحانه و وحشیانه را پاسخ خواهند داد.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا