گوناگون

اعتراضات دیماه یک زلزله‌ی سیاسی بود و همه را لرزاند

احمد میدری، نماینده مجلس ششم در پاسخ به این سئوال خبرگزاری ایلنا که در اتفاقات اخیر بیشتر دستگیرشدگان، جوانان زیر ۲۵-۳۰ سال بودند. آیا می‌توان نتیجه گرفت که بی‌ توجهی به خواسته‌هایشان و نیز تصویر مبهم و تیره‌ای که جوانان از آینده خود ترسیم می‌کنند، جزو دلایل طغیان جوانان است؟ گفت: به نظر من این اتفاق یک زلزله سیاسی بود و همه را لرزاند…

وی گفت: یا مثل ژاپن که از زلزله‌های طبیعی خود درس گرفت و ساختمان‌هایی با مقاومت در برابر زلزله‌های ۸-۹ ریشتری ساخت،.. یا اینکه به هوش نمی‌آییم و امیدوار می‌مانیم که دیگر زلزله‌ای نیاید!

وی افزود: در مجلس ششم به یاد دارم که دکتر شیرزاد که فیزیکدان بود، در سخنانی اعلام کرد آب در شرایط طبیعی باید در دمای صفر درجه یخ بزند. اگر یخ نزد، ناخالصی دارد و چون درجه خلوصش مشخص نیست، دیگر هیچ کسی نمی‌تواند پیش‌بینی کند که این آب در چه دمایی یخ می‌زند. تحولات سیاسی در ایران هم این‌گونه است. گازروسکی می‌گوید ایران همانند استخری است که هر وقت احساس می‌کنی به قدری شفاف و زلال شده که می‌توانی تمام محتویاتش را ببینی، ناگهان موجی بلند می‌شود و متلاطم می‌شود.

وی با استناد به برخی نظرسنجی ها می گوید مردم ایران معتقدند که حکومت «اسلامی» فاقد هرگونه راهبرد برای حل مشکلات آنان است.

روزنامه بهار نیز در مطلبی در باره پیامدهای خروج آمریکا از برجام و واکنش احتمالی جمهوری اسلامی به آن نوشت: …چه بخواهیم چه نه، وضعیت اقتصادی مردم در ایرانِ امروز به شکلی است که هر تکانه و فشار تازه‌ای می‌تواند سبب به وجود آمدن رخدادهای غیرقابل پیش بینی و خطرناک شود.

ترس  روحانیت مرتجع در میهن: صدای انقلاب میاید!

روحانی در سخنانی به مناسبت سالگرد بازگشت خمینی به ایران، بر سر قبر او به خامنه ای هشدار داد و گفت که اگر نارضایتی های مردم را نادیده بگیریم، سرانجامی همانند سرنوشت شاه در انتظار رژیم« ولایت فقیه» خواهد بود.

به گزارش رادیو فرانسه، روحانی گفت: علت سقوط شاه این بود که وی سلطنت خود را مادم العمر و ابدی می دانست، صدای نقد و نصیحت مردم، مصلحان و ناصحان و فرهیختگان کشور را ناشنیده می گرفت تا اینکه عاقبت ناچار شد تنها یک صدا و آن هم صدای انقلاب را بشنود.

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا