حقوق بشر

بهنام موسیوند کجاست؟

بهنام موسیوند روز دوازدهم بهمن همراه با عده ی دیگری بازداشت شد. از سرنوشت او اطلاعی در دست نیست. شش تن از هم بندی های سابق او نسبت به سرنوشتش ابراز نگرانی کرده اند …


بهنام موسیوند، زندانی عقیدتی که به تازگی آزاد شده بود مجددا به همراه شش فعال مدنی دیگر روز ۱۲ بهمن ماه بازداشت و به نقطه نامعلومی منتقل شد، در میان بازداشت شدگان سرنوشت آقای موسیوند در هاله ای از ابهام قرار گرفت، شش تن از هم بندیان سابق آقای موسیوند، آرش صادقی، پیام شکیبا، زانیار مرادی، سعید شیرزاد، سعید ماسوری و مجید اسدی با انتشار نامه ای سرگشاده با اشاره به مرگ های اخیر در زندان های ایران نسبت به وضعیت و سرنوشت این فعال مدنی ابراز نگرانی کردند.
متن این نامه را به نقل از خبرگزاری هرانا بخوانید:

نزدیک به یک ماه از بازداشت بهنام موسیوند می گذرد و علیرغم پیگیری های خانواده اش، نهادهای قضایی منکر بازداشت وی شده اند که همین امر سبب نگرانی از وضعیت نامبرده می باشد.

ما دوستان و همبندیان سابق آقای بهنام موسیوند که هشت ماه پیش پس از پایان حکم از همین زندان آزاد گشته بود و مجددا توسط نهادهای امنیتی بازداشت شده است با توجه به مرگهای مشکوک تنی چند از بازداشت شدگان وقایع اخیر در زندانهای مختلف، ضمن نگرانی از وضعیت و سلامت جانی بهنام موسیوند از تمامی وجدانهای بیدار و مجامع حقوق بشری خواهان پیگیری وضعیت و شرایط نگران کننده این زندانی و تلاش جهت آزادی فوری وی هستیم.

چهارشنبه – ۲۵ بهمن ماه ۹۶ – زندان گوهردشت (رجایی شهر)
آرش صادقی، پیام شکیبا، زانیار مرادی، سعید شیرزاد، سعید ماسوری و مجید اسدی

لازم به یادآوری است بهنام موسیوند، فعال مدنی در پرونده ای همراه با آرش صادقی، گلرخ ایرائی و نوید کامران به یکسال حبس تعزیری محکوم شده بود و بعد از پایان دوران حبسش روز چهارشنبه دهم خردادماه ۱۳۹۶ از زندان رجایی شهر کرج آزاد شده بود.

برگرفته از سایت بالاترین

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا