حقوق بشر

بازداشت نایب رئیس شورای صنفی دانشگاه تهران

پدرام پذیره نائب رئیس شورای صنفی دانشگاه تهران که امروز مورخ ۳۰ بهمن‌ماه جهت تکمیل بازپرسی پرونده خود به شعبه ۴ دادسرای مقدس اوین مراجعه کرده بود، بدلیل تغییر قرار کفالت به وثیقه مجددا بازداشت شد…

به گزارش خبرگزاری هرانا،  پدرام پذیره نائب رئیس شورای صنفی دانشگاه تهران بدلیل تغییر قرار کفالت به وثیقه مجددا بازداشت شد.

آقای پذیره در تاریخ ۲۸ بهمن‌ماه طی تماس تلفنی جهت تکمیل مراحل بازپرسی به شعبه ۴ دادسرای مقدس اوین احضار شده بود. این فعال صنفی امروز مورخ ۳۰ بهمن‌ماه در شعبه خواسته شده حضور یافت ولی بدلیل تغییر قرار کفالت وی به وثیقه، مجددا بازداشت شد.
بازداشت گسترده دانشجوبان عضو شورا های صنفی دانشگاه تهران از جمله پدرام پذیره در پی “اعتراضات دیماه” پس از اتمام جلسه مشترک فعالان دانشجویی با رئیس زندان در خصوص دانشجویان بازداشت شده وقایع اخیر صورت گرفت.

هرانا در گزارشات قبلی خود از بازداشت دست‌کم ۱۴ دانشجوی دانشگاه تهران از جمله آقای پذیره اشاره کرده بود.

در اعتراضات اخیر که بعضا با عنوان «اعتراضات دیماه» از آن یاد میشود، تعداد پرشماری از افراد در شهرهای مختلف بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفتند.

طی این اعتراضات در سراسر ایران دست‌کم ۲۵ تن کشته شدند، بر اساس اعلام منابع رسمی اعتراضات در بیش از ۸۰ شهر برگزار شد، حدود پنج هزار نفر از جمله حداقل یکصد دانشجو نیز بازداشت شدند.

برخی از بازداشت‌شدگان با تودیع وثیقه و تا هنگام برگزاری جلسه‌ی دادگاه آزاد شده‌اند و برخی از آنها به زندان منتقل شده‌اند. با این حال کماکان از سرنوشت و یا محل نگه‌داری شماری از بازداشتیها اطلاع دقیقی در دست نیست.

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا