اخبار

رئیس پلیس تهران: می‌توانستیم با شلیک آرپی‌جی موضوع دراویش را حل کنیم

در حالی که دراویش گنابادی در کانال تلگرامی خود از “ضرب و جرح” دراویش توسط پلیس خبر داده‌اند، حسین رحیمی، رئیس پلیس پایتخت، در تشریح درگیری‌های اخیر گفت که پلیس می‌توانست رفتارهای تندتری نشان دهد.

مقامات جمهوری اسلامی گفته‌اند که در درگیری‌های اخیر میان پلیس و دراویش در گلستان هفتم خیابان پاسداران تهران، حدود ۳۰۰ تن بازداشت شده‌اند.

کانال تلگرامی “مجذوبان نور” وابسته به دراویش گنابادی نیز اعلام کرده که شماری از دراویش بازداشت شده مورد “ضرب و جرح پلیس قرار گرفته و به شدت زخمی شده‌اند”.

به موازات آن، سردار حسین رحیمی، رئیس پلیس تهران در تشریح حوادث خیابان پاسداران سخنان تندی بر زبان آورده و از جمله در واکنش به انتقاد از رفتار ناجا گفته است: «خویشتنداری و برخورد مدبرانه با مماشات متفاوت است، مثلا ما می‌توانستیم با شلیک یک آرپی‌جی موضوع را حل و فصل کنیم.»

رحیمی بی‌ارتباط بودن راننده‌ی اتوبوسی که گفته می‌شود ماموران پلیس را زیر گرفته با دراویش را تکذیب کرده و او را فردی “داعشی” خوانده و برای او از مراجع قضایی خواستار “مجازات اعدام” شده است.

گفتنی است که پیش‌تر فرهاد نوری، فعال حقوق دراویش و یکی از مدیران سایت مجذوبان نور، زیر گرفتن نیروهای امنیتی توسط اتوبوسی منتسب به دراویش را تکذیب کرده است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا