بین‌المللی

تلاش آمریکا برای انتقال داعش به غوطه شرقی

معارضان سوری اعلام کردند آمریکا در تلاش برای انتقال تروریست‌های داعش و برخی گروه‌ها به غوطه شرقی با هدف خنثی کردن برنامه‌های ارتش سوریه برای پاکسازی این منطقه است.

Bildergebnis für ‫تلاش آمریکا برای انتقال داعش به غوطه شرقی‬‎

به گزارش ایلنا به نقل از رای‌الیوم، «احمد خازم» رئیس شبکه حقوق بشر سوریه، روز گذشته اعلام کرد، نظامیان آمریکایی در حال بسیج کردن عناصر مسلح برخی گروه‌های شورشی برای مشارکت دادن آنها در جنگ علیه نیروهای دولتی سوریه در غوطه شرقی واقع در ریف دمشق، هستند.

احمد خازم تصریح کرد، آمریکا تلاش می‌کند با بسیج کردن عناصر داعش و دیگر گروه‌های تروریستی در ادلب و سایر مناطق، آنها را به «التنف»- که محل استقرار پایگاه نظامی ایالات متحده است- آنها را به غوطه شرقی با هدف خنثی کردن برنامه‌های ارتش سوریه برای پاکسازی این منطقه اعزام کند.

به گفته رئیس شبکه حقوق بشر سوریه، ساکنان دمشق و حومه آن گزارش‌هایی را درباره اقدامات عناصر مسلح، به این مرکز ارائه داده و از آن خواسته‌اند نزد دادگاه‌های سوریه و دادگاه بین‌المللی علیه آنها شکایت کند.

خازم خاطرنشان کرد، هدف از طرح این شکایات جلب افکار عمومی بین‌المللی به‌ویژه شورای امنیت به حوادثی است که در غوطه شرقی رخ می‌دهد.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا