جوانان

وحشت رژیم از اعتراضات مردمی و اتحاد زحمتکشان

در حالی که اعتراضات کارگری در ایران به وضعیت دشوار معیشتی‌ ادامه دارد و با نزدیک شدن به نوروز و فراسیدن سال جدید تشدید شده، علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، گفته است “ضدانقلاب کشور از اول چشمش به کارگرها بود”. علی خامنه ای به خوبی می داند که مردم جان به‌لب رسیده از استبداد و ظلم می‌توانند با مبارزهٔ مشترک‌شان ماشین نظامی استبداد را درهم شکنند و راه را برای تحولات بنیادین و دموکراتیک بگشایند. وحشت دیکتاتور هم از این اعتراض‌های گستردهٔ خیابانی مردم همراه با اعتصاب‌های شکوهمند کارگران کشور در مرحله‌های کنونی است….
Afbeeldingsresultaat voor ‫اعتراضات کارگری‬‎به گزارش رسانه ها، وب سایت رسمی رهبر جمهوری اسلامی ایران می‌گوید خامنه‌ای این موضوع را ۱۶ بهمن (حدود سه هفته پیش) مطرح کرده، اما متن این گفته ها امروز منتشر شده است.

خامنه‌ای گفته: “بنده بارها این را در سخنرانی‌ها، خطاب به کارگران عزیزمان گفته‌ام که ضدانقلاب کشور از اول چشمش به کارگرها بود بلکه بتواند جامعه‌ کارگری را به‌نحوی علیه جمهوری اسلامی تحریک کند؛ از روز اوّل یعنی از همان روز پیروزی انقلاب، این حالت وجود داشت”.

گفته‌های خامنه‌ای درباره کارگران چندمین اظهارات او در این باره پس از بالا گرفتن اعتراضات کارگری است.

محور این اعتراضات وضعیت دشوار معیشتی کارگران به دلیل عقب افتادن مکرر حقوق و مزایا و و عده های عمل نشده کارفرمایان برای پرداخت معوقات است.

خامنه‌ای گفته “یکی از کارهای اساسی دشمنان ما این است که شاید بتوانند در کارخانه‌های ما، در مجموعه‌های کارگری ما، بخصوص مجموعه‌های بزرگ، یک رکودی، لنگی‌ای از سوی کارگران به وجود بیاورند؛ کارگرها را [به این کار] وادار کنند. و کارگران ما در طول این سال ها همیشه مقاومت کرده‌اند، همیشه ایستاده‌اند، همیشه با بصیرت، دست دشمن را رد کرده‌اند و اینها خیلی مهم است”.

خامنه‌ای این موضوعات را در دیدار با اعضای “ستاد مرکزی کنگره چهارده هزار شهید جامعه‌ کارگری کشور” مطرح کرده است.

رهبر جمهوری اسلامی درباره مسائل کارگری به طور معمول در روز کارگر در اردیبهشت ماه و در جمع شماری از کارگران سخنرانی می‌‌کند اما افزایش اعتراض های کارگری در ماه های اخیر، ظاهرا باعث شده که او به طور مکرر در این باره اظهار نظر کند.

او “دشمن” را مسئول اعتراض های اخیر در ایران معرفی کرده و اخیرا هم به عقب افتادن حکومت تحت رهبری‌اش در زمینه تأمین عدالت اقرار کرده و با تأکید بر ضرورت “عذرخواهی از خداوند و مردم” گفته که با همت مسئولان و مردم، جمهوری اسلامی در این زمینه پیشرفت خواهد کرد.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا