گوناگون

بازداشت زنان پشت در ورزشگاه

به گفته خانواده دخترانی که تا این لحظه بازداشت شده‌اند، ون دیگری به محل نگه‌داری آن‌ها وارد شده و تعداد زیادی از زنانی که برای دیدن بازی به استادیوم آزادی رفته بودند را بازداشت کرده‌اند. خانواده زنان زندانی برای پیگیری وضعیت آن‌ها به بازداشتگاه مراجعه…

تعدادی از زنانی که تلاش کردند برای تماشای دربی۸۶ استقلال و پرسپولیس وارد ورزشگاه شوند بازداشت شدند. این بازداشت پیش از شروع بازی صورت گرفته و این زنان به بازداشتگاه وزرا منتقل شده‌اند.

به گفته خانواده دخترانی که تا این لحظه بازداشت شده‌اند، ون دیگری به محل نگه‌داری آن‌ها وارد شده و تعداد زیادی از زنانی که برای دیدن بازی به استادیوم آزادی رفته بودند را بازداشت کرده‌اند. خانواده زنان زندانی برای پیگیری وضعیت آن‌ها به بازداشتگاه مراجعه کرده‌اند.

بر اساس بعضی از اخبار منتشر شده، به خانواده‌های دختران بازداشتی گفته شده تاساعت ۸شب آزاد می‌شوند. طیبه سیاوشی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نیز در این باره گفته بود بازداشتی‌ها بین دونیمه آزاد خواهند شد اما تا کنون هیچ کدام از زنان بازداشتی آزاد نشده‌اند. همچنین یکی از سربازهای وزرا دیگر دلیل بازداشت این دختران را مانتوهای کوتاه اعلام کرده و خانواده‌‎ها گفته شده لباس مناسب بیاورند تا بازداشتی‌ها آزاد شوند.

یکی از زنانی که به وزرشگاه رفته بود در این باره در توییتر خود نوشت: “رفتیم جلو ورزشگاه آزادی، می‌دونستیم راه نمیدن فقط خواستیم عکس بگیریم بشه خاطره دربی، اما تهدید کردن میبریمتون. ما هم امتداد خیابون راه افتادیم بریم خونه که با ماشین گشت ارشاد افتادن دنبالمون و می خواستن به زور سوار شیم،یه موتوری نجاتم داد
نمیدونم دوستام چی شدن…”

پس از انتشار خبر بازداشت زنانی که به ورزشگاه آزادی رفته بودند و موج واکنش‌ها به این خبر، سخنگوی وزارت کشور در فرافکنی منحصربفردی گفته که بانوان بازداشت نشده‌اند و هم‌اکنون در محل مناسبی هستند که پس از اتمام بازی راهی منزل خواهند شد. او البته نگفته که محل مناسب مدنظرش وزراست.

او در توضیح گفته: حدود ۳۵ نفر از بانوان که امروز برای مشاهده مسابقه فوتبال امروز به ورزشگاه آزادی مراجعه کرده بودند توسط ماموران نیروی انتظامی به محل مناسبی هدایت شدند.

این در حالی که ساعتی پیش طیبه سیاوشی نماینده مردم تهران در مجلس در این باره گفته بود بازداشتی‌ها بین دونیمه آزاد خواهند شد.

پیش از این کلمه خبر داده بود که تعدادی از زنانی که تلاش کردند برای تماشای دربی ۸۶ استقلال و پرسپولیس وارد ورزشگاه شوند بازداشت شدند. این بازداشت پیش از شروع بازی صورت گرفته و زنان به بازداشتگاه وزرا منتقل شده‌اند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا