حقوق بشر

بازداشت ۴ فعال مدنی در خوزستان

حدود ۳ هفته پیش چهار تن از اهالی شهرستان رامشیر توسط نیروهای اداره اطلاعات خوزستان بازداشت و پس از دو هفته نگهداری در بازداشتگاه این نهاد، به زندان مرکزی اهواز منتقل شده‌اند…
Afbeeldingsresultaat voor ‫بازداشت‬‎ به گزارش خبرگزاری هرانا،نیروهای امنیتی حدود سه هفته پیش با یورش به منزل ۴ تن از شهروندان عرب در شهرستان رامشیر، اقدام به بازداشت این افراد کرده‌اند.

شهروندان بازداشت شده در ابتدا به بازداشتگاه اداره اطلاعات رامهرمز و اهواز منتقل شدند و پس از دو هفته طی مراحل بازجویی راهی زندان مرکزی اهواز شدند.

هویت بازداشت‌شدگان عبارتند از: “عادل سلیمانیان ۱۹ ساله”، “رضا حطاوی ۱۹ ساله”و “یوسف خالدی ۱۸ ساله” و “رضا خالدی ۱۸ ساله” اعلام شده است.

از میان افراد بازداشت شده عادل سلیمانیان و رضا حطاوی در حال گذراندن دوران سربازی خود بوده‌اند و طی دوران مرخصی در منزل پدری خود بازداشت شده‌اند.

علیرغم پیگیری خانواده‌های افراد بازداشت شده و مراجعه به دادگاه و اداره اطلاعات همچنان از از دلیل بازداشت فرزندان خود بی‌اطلاع هستند.

این چهار جوان بازداشت شده سه‌شنبه ۸ اسفندماه سال جاری به دادگاه انقلاب رامشیر منتقل شده بودند اما خانواده‌هایشان موفق به دیدار و ملاقات آنها نشدند.

یکی از نزدیکان این افراد در گفت‌وگو با گزارشگر هرانا در این باره می‌گوید: “بنا به گفته‌ی یک شاهد عینی، هنگامی که این چهار شهروند عرب را به دادگاه برده بودند به‌شدت بلحاظ ظاهری آسیب دیده بودند و تلاش ما برای نزدیک شدن به آنها بی‌نتیجه بود و ماموران اداره اطلاعات اجازه گفت‌وگو با این افراد نمی‌دادند.”

در ابتدای دستگیری این چهار تن، عادل سلیمانیان و رضا حطاوی به اداره اطلاعات رامهرمز منتقل شده بودند و پس از مدتی به زندان منتقل شدند، رضا خالدی و یوسف خالدی نیز در ابتدا به بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز و پس از گذشت دو هفته به زندان مرکزی شهر اهواز منتقل شده بودند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا