فرهنگی

طنز/ روش محاسبه عیدی ۹۷ شمسی!

اگر شما کارگری هستید که کارخانه تان بسته شده و حقوقتان را هم خورده اند، به جای اینکه فکر کنید چقدر عیدی تان می شود، به نظر ما بروید دنبال سند که شب عیدی به دلیل اعتراض به اینکه حقوقتان را خورده اند و کارفرما ازتان شکایت کرده، از بازداشتگاه بیایید بیرون.

– اگر شما کارگر کارخانه باشید، باید کلی نذرونیاز کنید که کارخانه شما هم مثل باقی کارخانه ها بسته نشود. پس توقع عیدی نداشته باشید! چون پول عیدی با پول گوسفند نذری در می شود!
– اگر شما کارگر روزمزد هستید، همین که می روید سر کار و آخر وقت (برخلاف این همه کارگر که چندماه چندماه حقوق طلب دارند) حقوقتان را جیرینگی و نقدی می گیرید، باید صدهزارمرتبه خدا را شکر کنید! عیدی که پیشکشتان.
– اگر شما کارگری هستید که کارخانه تان بسته شده و حقوقتان را هم خورده اند، به جای اینکه فکر کنید چقدر عیدی تان می شود، به نظر ما بروید دنبال سند که شب عیدی به دلیل اعتراض به اینکه حقوقتان را خورده اند و کارفرما ازتان شکایت کرده، از بازداشتگاه بیایید بیرون. (کار دنیا برعکس است دیگر! حرص نخورید).
– اگر کارمند هستید، باید به شما تسلیت بگویم، چون کارمند دوره احمدی نژاد و قالیباف حقوق و عیدی تپل می گرفت. الان گویا از این خبرها نیست.
– اگر کارمند دوره روحانی و نجفی هستید، اگر «این کاره» و «بلد» باشید، عیدی تان را در همین دوره هم تپل می گیرید. خیالتان راحت.
– اگر «ژن خوب» دارید که عیدی تان همین الان هم پرداخت شده.
– اگر روزنامه نگارید که عیدی لازم ندارید، قرص آرام بخش لازم دارید و خلاص.
پوریا عالمی ـ شرق

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا