گوناگون

پیکر درویش شکنجه شده سپاهی شبانه دفن شد

به گزارش خبرنگار مجذوبان نور؛ محمد راجی از دراویش گنابادی که در حوادث تلخ گلستان هفتم بازداشت و بر اثر ضرب و شتم و در دوره‌ی بازداشت کشته شده بود، شب گذشته توسط تعداد اندکی از خانواده ایشان و با حضور نیروهای امنیتی-انتظامی در شهرستان الیگودرز به خاک سپرده شد…

این درحالی‌ست که مسئولان به وعده‌ی خود برای آزادی پسر آقای راجی (محمدعلی راجی) که وی نیز از بازداشتی‌های حوادث گلستان هفتم است عمل نکردند و به گفته‌ی خانواده‌ی آقای راجی حتی با تأمین وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی نیز به پسر آقای راجی، برای شرکت در مراسم کفن و دفن پدرش، مرخصی نداده‌اند.

روز گذشته دختر محمد راجی در گفت‌وگو با رادیو فردا خبر داده بود که مأموران نیروی انتظامی با تهدید خانواده‌ی آقای راجی، خواستار دفن شبانه‌ی جسد او شده‌اند اما خانواده‌ی راجی با این خواسته موافقت نکرده‌اند. مأموران انتظامی همچنین به خانواده‌ی این درویش گنابادی گفته‌اند که هیچ سردخانه‌ای در تهران جسد را تحویل نمی‌گیرد و جسد را به الیگودرز (محل تولد و زندگی آقای راجی) فرستاده‌اند.

طیبه راجی، دختر محمد راجی روز یکشنبه گفته بود که بر اساس اعلام مأموران انتظامی، پدرش بر اثر ضربات وارده به کما رفته و فوت شده است. به گفته‌ی خانواده‌ی این درویش گنابادی، آقای راجی هنگام بازداشت در اول اسفندماه شدیداً ضرب و شتم شده بود و حال وخیمی داشت و دخترش در شب حادثه پدر خود را در میان بازداشت‌شدگان دیده بود، اما آقای راجی بعد از آن هیچ تماسی با خانواده نداشته است.

پایگاه خبری دراویش گنابادی، موسوم به مجذوبان نور، گزارش داد: محمد راجی، یکی از دراویش گنابادی که در حوادث روز اول اسفند در گلستان هفتم در تهران بازداشت شده بود، “بر اثر ضربات وارده در هنگام بازجویی در بازداشتگاه پلیس کشته شده است”.

یک فرمانده سپاه را زیر شکنجه کشتند

خانواده محمد راجی گفته‌اند که صبح یک‌شنبه پس از مراجعه به اداره دهم آگاهی به آنان اطلاع دادند که آقای راجی در حال کما به سر می‌برد اما ساعاتی بعد طی تماس تلفنی به آنان اعلام کردند که وی درگذشته است.

محمد راجی یکی از افرادی است که در جریان درگیری‌های گلستان هفتم در منطقه خیابان پاسداران تهران دستگیر شده بود و از آن زمان هیچ تماسی با خانواده خود نداشت.

محمد راجی، ۵۶ ساله، یکی از فرماندهان پیشین سپاه پاسداران در زمان جنگ ایران و عراق بوده است. این درویش گنابادی در سال ۱۳۸۳ از سپاه پاسداران جدا شده و به کشاورزی در منطقه الیگودرز مشغول شده بود.

محمدعلی راجی، یکی از فرزندان محمد راجی نیز در جریان درگیری‌های گلستان هفتم دستگیر شده و هنوز در بازداشت به سر می‌برد.

به گزارش رادیو فرانسه، در جریان درگیری‌های روز اول اسفند در گلستان هفتم در تهران سه مامور انتظامی و دو نیروی بسیجی کشته شدند. حدود ۳۰۰ تن از دراویش گنابادی هم بازداشت شدند که هنوز از وضعیت آنان خبری منتشر نشده است.

ایران پرس نیوز

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا