اجتماعی

رشد آسیب های اجتماعی در استان اردبیل

در جلسه ستاد باز آفرینی شهری استان اردبیل یوسف خدادی معاون دادگستری این استان یکی از دلایل تشدید حاشیه نشینی را مهاجرت های گسترده از روستاها به شهر های بزرگ دانست و گفت در سال های اخیر شاهد مهاجرت های گسترده از روستاها به حاشیه های شهرها بوده ایم. هم اکنون ۲۱۲ روستا در استان اردبیل از سکنه خالی شده اند. این در حالی است که خود حاشیه نشینی به معضل جدی تبدیل شده و ما شاهد افزایش مساحت سکونتگاه های غیر رسمی هستیم…

رشد آسیب های اجتماعی در استان اردبیل خالی از سکنه شدن ۲۱۲ روستا در استان اردبیل
معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان متذکر شد: به دلیل تبعات منفی اجتماعی و امنیتی در سال های گذشته با ساخت و ساز غیر مجاز ممانعت شده و تاحدودی رشد حاشیه نشینی نیز در این استان مهار شده است.

خدادادی به مشارکت ۱۶ دستگاه اجرایی در ممانعت از رشد حاشیه نشینی اشاره کرد و بیان داشت: همچنان تاکید ما ممانعت از ساخت و سازهای غیر مجاز است.

وی با بیان اینکه ۸۰ درصد جرایم شهرستان اردبیل در حاشیه شهرها به وقوع می پیوندد، اضافه کرد: لازم است از رشد حاشیه نشینی به منظور کاهش تبعات منفی اجتماعی جلوگیری شود.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان همچنین در ادامه صحبت های خود به ضرورت احصا دقیق مساحت و جمعیت ساکن در بافت فرسوده اشاره کرد.

رودخانه «هروچای» به زباله دانی تبدیل شده است.

فاطمه جوادی شهردار خلخال در جلسه ستاد بازآفرینی شهری استان اردبیل تصریح کرد: ۸۳.۷ هکتار از مساحت شهر خلخال بافت ناکارآمد شهری است که شامل ۱۷ درصد از مساحت کل شهر است.

وی افزود: بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری مطالعه و شناسایی شده است و تا افق ۱۴۰۰ ساماندهی بافت های فرسوده و ناکارآمد نیز هدف گذاری شده است.

شهردار خلخال متذکر شد: از جمله بافت فرسوده در پنج محله احصا شده که شامل ۱۶.۵ هکتار در محله سلیمان، ۱۴.۵ هکتار در اسلام آباد، ۱۲.۵ هکتار در حمزه آباد و ۹ هکتار در شهرک لاله است.

به گفته جوادی مطالعه و طراحی بافت فرسوده محله قلعه باشی در ۸۳ هکتار نیز صورت پذیرفته و برای بهسازی بافت فرسوده اقداماتی از جمله جدول گذاری و بهسازی معابر انجام شده است.

به گفته شهردار خلخال رود خانه هروی چای در حالی که یکی از جاذبه های گردشگری خلخال به حساب می آید در کمال تاسف به زباله دانی تبدیل شده است. وی اضافه کرد: امید می رود با اتمام طرح مطالعه بهسازی این رودخانه در سال جاری بتوان سال آینده بخش اعظمی از آن را بهسازی کرد.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا