گوناگون

دادگاه ۱۵ تن از بازداشت شدگان اعتراضات تنکابن برگزار شد؛ صدور حکم حبس برای تعدادی از جان به لب رسیدگان

جلسه رسیدگی به اتهامات ۱۵ تن از معترضان بازداشت شده دی ماه در شهرستان تنکابن در تاریخ ۱۴ اسفندماه سال جاری به صورت گروهی در شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری شهرستان تنکابن برگزار شد و تاکنون برای سه تن از معترضان حکم دو سال حبس تعلیقی صادر شده است…
به گزارش خبرگزاری هرانا،جلسه رسیدگی به اتهامات ۱۵ تن از معترضان بازداشت شده دی ماه در شهرستان تنکابن در تاریخ ۱۴ اسفند به صورت گروهی در شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری تنکابن برگزار شد و آخرین دفاعیات خود را ارائه کردند، در این جلسه ۹ تن از معترضان بازداشت شده در دادگاه حاضر شدند و از ورود ۶ نفر دیگر از که با تاخیر به دادگاه رسیده بودند جلوگیری شد و به آنها گفته شده در صورت نیاز با آنها تماس گرفته خواهد شد و در غیر این‌صورت حکمشان به صورت غیابی صادر خواهد شد.

اتهامات این افراد “شرکت در تجمعات غیرقانونی”، “توهین به رهبری”، “اخلال در نظم عمومی” “تبلیغ علیه نظام” و اقدام علیه امنیت ملی” عنوان شده است.

در اعتراضات اخیر که بعضاً با عنوان «اعتراضات دی‌ماه» از آن یاد می‌شود، تعداد پرشماری از افراد در شهرهای مختلف بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفتند. طی این اعتراضات در سراسر ایران دست‌کم ۲۵ تن کشته شدند.

بر اساس اعلام منابع رسمی اعتراضات در بیش از ۸۰ شهر برگزار شد و حدود پنج هزار نفر نیز بازداشت شدند.

برخی از بازداشت‌شدگان با تودیع وثیقه و تا هنگام برگزاری جلسه‌ی دادگاه آزاد شده‌اند و برخی از آنها به زندان منتقل شده‌اند. با این حال کماکان از سرنوشت و یا محل نگه‌داری شماری از بازداشتی‌ها اطلاع دقیقی در دست نیست.

آغاز اعتراضات در شهر مشهد در تاریخ ۸ دی‌ماه ۱۳۹۶ بود اما ناآرامی‌ها به سرعت به شهرهای دیگر تسری یافت، نیروهای امنیتی با خشونت کشنده روزافزون به این اعتراضات پاسخ داده‌اند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا