گوناگون

خامنه ای: مردم اجازه ندارند خودشان حجاب انتخاب کنند

علی خامنه ای رهبر حکومت «اسلامی»، امروز در سخنانی برداشتن روسری توسط دختران خیابان انقلاب را «کوچک و حقیر» خواند و تاکید کرد این حرف که مردم خودشان حجابشان را انتخاب کنند، غلط است.آن‌همه هزینه، فکر و تبلیغات کردند که در نتیجه آن چند دختر فریب بخورند و در گوشه‌وکنار روسری از سر بردارند؛ همه تلاش‌هایشان در این نتیجه کوچک و حقیر خلاصه شد …

علی خامنه ای در سخنان خود از جمله گفت:
* آن‌همه هزینه، فکر و تبلیغات کردند که در نتیجه آن چند دختر فریب بخورند و در گوشه‌وکنار روسری از سر بردارند؛ همه تلاش‌هایشان در این نتیجه کوچک و حقیر خلاصه شد که این، مسئله‌ای نیست.
* آنچه بنده را حساس می‌کند، طرح مسئله «حجاب اجباری» از دهان برخی خواص است.
* این عده که در میان آنها روزنامه‌نگار، روشنفکرنما و آخوند معمّم هم وجود دارد، همان خطی را دنبال می‌کنند که دشمن نتوانسته با آن‌همه هزینه در کشور به نتیجه برساند که ان‌شاءالله این کارشان نادانسته باشد.
* نظام اسلامی با فردی که در خانه خود و در مقابل نامحرم حجاب ندارد، کاری ندارد.
* کاری که در خیابان و در ملأ عام انجام می‌شود، در واقع کار و تعلیم عمومی است و برای نظام برآمده از اسلام، تکلیف ایجاد می‌کند.
* کار حرام، بزرگ و کوچک ندارد و آنچه حرام شرعی است، نباید به صورت آشکار انجام شود، زیرا شارع اسلامی بر حکومت تکلیف کرده مانع انجام حرام علنی شود.
* این حرف برخی افراد مبنی بر اینکه باید اجازه داد مردم خودشان حجاب را انتخاب کنند مردود است؛ این حرف را درباره همه گناهان اجتماعی می‌توان گفت؛ مثل آن که بگویند فروش مشروبات الکلی آزاد شود و هر کس خواست بخورد یا نخورد؛ آیا این حرف درست است؟

خامنه ای بخشی از سخنانش موضوع «عدالت جنسیتی» را به شدت نفی کرد و گفت:

* طرح مسائلی همچون «عدالت جنسیتی» در سخنان غربی‌ها ظاهری و مسئله‌ای خالی از واقعیت است؛ اسلام به‌وسیله حجاب، در را بر روی این نقطه انحراف بسته است، بنابراین حجاب اسلامی وسیله مصونیت زن است نه محدودیت او.
* تحقیر کانون خانواده و وانمود کردن این موضوع که «عدالت جنسیتی یعنی در هر عرصه‌ای که مردان حضور دارند، زنان نیز حضور داشته باشند»، خیانت به زنان آنان است.

خامنه ای وضعیت زنان در کشورهای غربی را نیز مورد انتقاد قرار داد:

*ملزم بودن مردان به پوشیدن لباس کامل و تشویق زنان به برهنگی هر چه بیشتر در مجالس رسمی غرب نمونه‌ای از سوق دادن زن غربی به ولنگاری و بی‌بندوباری است؛ امروز زن غربی مظهر مصرف، آرایش، جلوه‌گری مقابل مردان است.

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا