زحمتکشان

احضار بازنشستگان سال ۹۵ به پاسگاه هفت تپه

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، دستکم ده نفر از بازنشستگان سال گذشته شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه هفت تپه، با شکایت کارفرما به پاسگاه هفت تپه احضار شدند. سران رژیم «ولایت فقیه» آن‌چنان از افزایش برپایی اعتصاب‌ها و اعتراض‌های کارگران و سرایت آن‌ها به دیگر لایه‌های مردم زحمتکش بیمناک شده است که  خامنه ای در بهمن‌ماه ۹۶ گفت: «ضدانقلاب کشور از اول چشمش به کارگرها بود بلکه بتواند جامعه کارگری را به‌نحوی علیه جمهوری‌اسلامی تحریک کند»…

به اساس گزارش سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، در پی تداوم اعتصاب و تجمع اعتراضی کارگران شرکت نیشکر هفت تپه روز سه شنبه ۱۵ اسفند ماه تعدادی زیادی از کارگران از جمله (حسن ال کثیر، امیر ال کثیر، مجید امیری)، و ۸ نفر دیگر از کارگران از طریق تماس تلفنی به اداره اطلاعات شوش احضار شده اند.

پیش از این رمضان علیپور و رحیم بسحاق از فعالین کارگری و اعضای سندیکای کارگران شرکت نیشکر هفت تپه نیزبه شعبه سوم دادیاری دادگستری شوش احضار شده یودند.

احضار کارگران شرکت نیشکر هفت تپه در حالی صورت می‌گیرد که طی ماه‌های گذشته صدها کارگر معترض در شرکت نیشکر هفت تپه نسبت به معوقات مزدی خود تجمع اعتراضی برگزار کرده بودند و علی‌رغم تعهد مسئولین اعم از فرمانداری، اداره کار و کارفرمای مجتمع نامبرده هنوز هیچ اقدام موثری جهت رفع مشکلات و رسیدگی به خواسته‌های معترضان صورت نگرفته است.

در تجمع روز گذشته کارگران نیشکر هفت‌تپه اسماعیل بخشی به نمایندگی از کارگران اعلام کرده که “تحقق خواستهای ما نیازی به مذاکره ندارد و این فقط جهانگیری معاون رئیس جمهور است که به عنوان مسئول واگذاری شرکت به بخش خصوصی باید بیاید و پاسخگوی ما کارگران باشد. او همچنین با اشاره به اختلافات میان سهامداران شرکت و عدم توانمندی آنان در اداره شرکت بدلیل عدم آشنائی آنان با صنعت نیشکر، بر توانمندی کارگران برای اداره شرکت تاکید گذاشت”.

هرانا پیش از این در تاریخ ۲۷ دی‌ماه سال جاری در گزارشی از حمله افراد ناشناس به اسماعیل بخشی از نمایندگان کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه خبر داده بود.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا