ویژه روز جهانی زن

علم الهدی: دختران معترض به حجاب، مزدورند

علم الهدی، امام جمعه مشهد و نماینده ولی فقیه در این شهر، در خطبه نماز جمعه، هجدهم اسفند ١٣٩۶ شمسی در سخنانی اظهار داشت: برنامه برج میلاد و رقص دختران نوجوان نشان‌دهنده ی این است که الگوی دختران ما حضرت زهرا نیست…
وی در بخشی دیگر از سخنانش همسو با سخنان علی خامنه ای، در رابطه با اختیاری بودن حجاب گفت: ایستادن دختران بر سر چهارراه‌ها و بر سر چوب کردن روسریهایشان، ظاهرا عملی کودکانه است اما در حقیقت آن‌ها عوامل جریان‌هایی هستند که هدفشان هویت‌ستیزی است.

علم الهدی همچنین با اشاره به اینکه اجرای برنامه‌ای ضد ا«سلام»برای همیشه در تاریخ خواهد ماند، از شهرداری تهران خواست که تمام دست اندرکاران این برنامه را اخراج کند. او با اشاره به اعتراضات گسترده زنان نسبت به حجاب اجباری با خشم اعلام کرد که: دختران معترض به حجاب، مزدور و از عوامل بیگانه هستند.

از سویی دیگر امام جمعه تهران نیز در خطبه‌های نماز جمعه به اجباری بودن حجاب در اسلام پرداخت و برنامه برج میلاد را محکوم کرد. کاظم صدیقی ضمن محکوم کردن برنامه برج میلاد تاکید کرد که الگو بودن زنان اروپایی برای ما مایه ی شرم است.

علی خامنه ای اعتراضات به حجاب اجباری را نتیجه تبلیغات دشمن خوانده و گفته: این اعتراضات هیچ نتیجه ای در پی ندارند. او از حجاب اجباری دفاع کرد و گفت: حجاب از آزار جنسی جلوگیری می‌کند.

یک روز پس از سخنان علی خامنه ای یک دختر دیگر نیز بدون توجه به تهدیدهای رهبر رژیم «فقها»، روسری خود را بر سر چوب کرد و بر بالای بلندی ایستاد.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا