گوناگون

جزئیاتی درباره هواپیمای ترکیه‌ای که در ایران سقوط کرد

اطلاعات به دست آمده درباره هواپیمای متعلق به یکی از خطوط هواپیمایی ترکیه که غروب امروز در نزدیکی شهرکرد سقوط کرد حاکی از آن است که این هواپیما متعلق به شرکتی ترکیه‌ای به نام بصران بوده است.
به گزارش ایسنا، این جت شخصی ترکیه‌ای که در ارتفاعات استان چهارمحال و بختیاری با کوه برخورد کرده و آتش گرفته است از شارجه در امارات به سمت استانبول در پرواز بوده که از صفحه رادار خارج شده است.
یک شرکت خصوصی که امور روابط عمومی فرودگاه شارجه را برعهده دارد، از بیان جزئیات این حادثه و یا هواپیمای سقوط کرده خودداری می‌کند.
با این حال خبرگزاری دوگان ترکیه اعلام کرده که این هواپیما یک جت بمباردیه مدل CL604 بوده که نام اختصاصی آن روی دم هواپیما TC-TRB بوده است.
وزارت حمل و نقل ترکیه می‌گوید این هواپیما متعلق به شرکتی به نام هلدینگ بصران بوده است. تلاش‌های رسانه‌ها برای دسترسی به مسئولان این شرکت تاکنون ناکام مانده است.
گزارش‌ها حاکی از آن است که مینا بصران، خانم ۲۸ ساله‌ای که عضو هیات مدیره شرکت فوق بوده و از اعضای اصلی مدیریت این شرکت ترکیه‌ای محسوب می‌شود در روزهای اخیر تصاویری را در صفحه اختصاصی خود در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده که تصاویر عکسی از هواپیمای سقوط کرده نیز وجود دارد که سه روز قبل منتشر شده است.

به گزارش ایسنا، عصر امروز سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از سقوط یک فروند جت شخصی ترکیه در حریم هوایی ایران خبر داد.
مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی گفته است که این هواپیما ۱۱ سرنشین داشته که ۸ نفر از آنها مسافر و ۳ نفر دیگر خدمه پرواز بوده‌اند.

آخرین عکس سرنشینان هواپیمای ساقط شده در ایران

جت شخصی ترکیه‌ای که در ارتفاعات استان چهارمحال و بختیاری با کوه برخورد کرده و آتش گرفته است از شارجه در امارات به سمت استانبول در پرواز بوده که از صفحه رادار خارج شده است. مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی گفته است که این هواپیما ۱۱ سرنشین داشته که ۸ نفر از آنها مسافر و ۳ نفر دیگر خدمه پرواز بوده‌اند. وزارت حمل و نقل ترکیه نیز می‌گوید این هواپیما متعلق به شرکتی به نام هلدینگ بصران بوده است (عکس اول: حسین بصران و دخترش مینا که با دوستانش در هواپیما بود). مینا بصران ۲۸ ساله‌ که عضو هیات مدیره شرکت فوق بوده در روزهای اخیر تصاویری را در صفحه اختصاصی خود در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده که مربوط به مراسم عروسی وی در دوبی چند روز پیش از سانحه سقوط هواپیما بوده است .

ایران پرس نیوز

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا