دیدگاه‌ها

وعده‌های ‌روحانی با عملکرد او تضاد دارد/انتقاد حزب اعتماد ملی از “چرخش” حسن روحانی

عملکرد دولت روحانی برخی از اصلاح‌طلبان را ناامید کرده است. آنها انتقاد می‌کنند که وعده‌های ‌روحانی با عملکرد او تضاد دارد و رئیس جمهور پس از پیروزی رویکردی متفاوت در پیش گرفته است.

روزنامه “آرمان” روز یکشنبه (۲۰ اسفند/ ۱۱ مارس) در مصاحبه با اسماعیل گرامی‌مقدم سخنگوی حزب اعتماد ملی و نماینده سابق مجلس، نظر اصلاح‌طلبان درباره عملکرد کنونی دولت یازدهم و حسن روحانی را پرسیده است.

به گفته گرامی‌مقدم، حمایت همه جانبه اصلاح‌طلبان از حسن روحانی باعث افزایش وجهه او در جامعه و سبب پیروزی او در انتخابات ریاست جمهوری ایران شد. سخنگوی حزب اعتماد ملی انتقاد می‌کند که روحانی و “تیم اعتدال و توسعه” پس از پیروزی در انتخابات موضعی پیش گرفت که با وعده‌های انتخاباتی‌اش در تضاد بود.

گرامی‌مقدم در مصاحبه با روزنامه “آرمان” درباره این که چرا روحانی از اصلاح‌طلبان فاصله گرفت می‌گوید: «ما محدودیت‌های دولت آقای روحانی را درک می‌کنیم‌ ولی تغییر در چیدمان دولت، به‌هیچ عنوان قابل توجیه نبود.» او تاکید می‌کند که روحانی پس از پیروزی از جریان اصلاح‌طلب “به‌لحاظ هم‌اندیشی و گفت‌وگو” فاصله گرفت و نتیجه این فاصله، آسیب‌پذیر شدن چندماهه اخیر ایشان دربرابر جریان اصولگرا بوده است.

سخنگوی حزب اعتماد ملی اضافه می‌کند که روحانی در انتخاب اعضای کابینه، “نگاهی بسته” به اصلاحات داشت. نگاهی که این احساس را ایجاد می‌کرد که از سرمایه اصلاح‌طلبان در حوزه محبوبیت اجتماعی استفاده شد اما پس از پیروزی در انتخابات “اصلاح‌طلبان را پشت درهای پاستور نگه داشت”.

علیرغم “چرخش” رئیس جمهور ایران، جناح اصلاح‌طلب حکومت هم‌چنان از دولت یازدهم و حسن روحانی حمایت می‌کنند. گرامی‌مقدم می‌گوید “موضع کلی جریان اصلاح‌طلب و حداقل حزب اعتماد ملی، موضع حمایت انتقادی خواهد بود”.

سخنگوی حزب اعتماد ملی هشدار داده که اصلاح‌طلبان در آینده نباید “به دام پیچ‌وخم‌های ائتلافی گرفتار” شوند. زیرا این ائتلاف‌ها “بعضا پایدار نخواهد ماند و پس از به قدرت رسیدن و در روند اداره جامعه، به وجهی حداقلی” می‌رسند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا