ویژه روز جهانی زن

پیگیری وضعیت زنان بازداشت شده روز هشت مارس

در جریان پیگیری های فراکسیون زنان ، معاون قضاییه قول داده که همه بازداشت شدگان هشت مارس با قرار وثیقه آزاد می شوند در حالی که طبق اظهارات خانواده های بازداشت شدگان هنوزقرارهای وثیقه پذیرفته نشده است. زنان و مردان بازداشت شده در تجمع اعتراضی هشت مارس به جرم خواستن جهانی برابر برای همگان در وضعیت نامطلوبی، زنان در زندان های قرچک و مردان در زندان فشافویه به سر می برند…
farkhan8mars2018

به نقل از کانال فراخوان هشت مارس یکی از اعضای فراکسیون زنان عنوان کرد که در حال پیگیری موضوع بازداشت جمعی از زنان مقابل وزارت کار در تجمع روز هشت مارس هستند و مشغول مذاکره با وزارت کشور و ناجا هستند. اعضای فراکسیون زنان در دیدار با رئیس مجلس عنوان کرده اند که «درست نیست در آستانه سال جدیدخانم ها در زندان بمانند بخصوص که یکی از خانم ها باردار است» وی قول پیگیری موضوع را داده است.

در جریان پیگیری های این فراکسیون معاون قضاییه قول داده که همه بازداشت شدگاه هشت مارس با قرار وثیقه آزاد می شوند در حالی که طبق اظهارات خانواده های بازداشت شدگان هنوزقرارهای وثیقه پذیرفته نشده است .

زنان و مردان بازداشت شده در تجمع اعتراضی هشت مارس به جرم خواستن جهانی برابر برای همگان در وضعیت نامطلوبی زنان در زندان های قرچک و مردان در زندان فشافویه به سر می برند. آب قرچک شور است . زنان بازداشت شده امکان خرید آب ندارند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا