ویژه روز جهانی زن

بازداشت شدگان در تجمع ٨ مارس با قرار کفالت آزاد شدند

بازداشت‌شدگان زن تجمع ۸ مارس در برابر وزارت کار٬ با قرار کفالت٬ از زندان قرچک ورامین آزاد شدند….

۲۰ تن از افرادی که در روز جهانی زن مقابل وزارت کار در تهران بازداشت شده بودند، از بازداشت موقت به زندان منتقل شده‌ بودند.
زنان بازداست شده به زنان قرچک ورامین و مردان بازداشت شده به زنان فشافویه منتقل شده‌ بودند.
روز گذشته دو تن از بازداشت‌شدگان تجمع ۱۷ اسفند ماه به مناسبت روز جهانی زن در تهران خبر داده‌اند که به «اقدام علیه امنیت ملی» متهم شده‌ بودند.

زهره‌ اسدپور و بنفشه جمالی در تماس با خانواده‌های خود اعلام کرده‌ بودند که در قرار صادره برای ایشان اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» قید شده است.

غلامحسین اسماعیلی٬ رییس کل دادگستری استان تهران٬ پیشتر در رابطه با آخرین وضعیت تجمع‌کنندگان روز زن مقابل وزارت کار گفته بود: «در تجمعات روز پنجشنبه هم به لحاظ انجام برخی اقدامات هنجارشکنانه و مغایر قوانین به‌طور طبیعی تعدادی از افراد تحت تعقیب قرار گرفته و بازداشت شدند.»

به گفته رییس کل دادگستری استان تهران پرونده افراد دستگیر شده در مرحله رسیدگی قرار دارد.

کانال تلگرام «فراخوان تجمع هشت مارس» همچنین خبر داد که زهره اسدپور و بنفشه جمالی، دو تن از بازداشت‌شدگان، به خانواده‌هایشان گفته‌اند با وجود تعیین‌شدن وثیقه، همچنان در بازداشت به سر می‌برند.

در پی آزادی زنان بازداشت شده٬‌طبق اعلام مقامات دادستانی روز چهارشنبه به وضعیت مردان بازداشت شده در تجمع ۸ مارس رسیدگی خواهد شد و احتمال آزادی آنها در آن روز وجود دارد.

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا