اخبار

حوادث چهارشنبه سوری؛ لباس شخصی ها و بازداشت

حوادث چهارشنبه سوری امسال نیز به دلیل عدم استاندارد مواد محترقه و بی احتیاطی های موجود باعث صدمات زیادی شد. همزمان با جشن های چهارشنبه ی آخر سال، ماموران امنیتی خفاش گونه روانه ی خیابان ها و کوچه ها شدند تا جوانانی را که به گفته ی حکومت «هنجار شکنی» می کنند، بازداشت کنند و جلوی جشن و شادی و سرور را بگیرند. بنابر آمارهای اعلام شده از سوی مقامات امنیتی و انتظامی حدود سی نفر در تهران و آذربایجان غربی بازداشت شده اند.
به گزارش ایسنا، رئیس پلیس تهران آخرین وضعیت تهران در چهارشنبه‌سوری را تشریح کرد و از دستگیری تعدادی جوانان شرکت کننده در آیین چهارشنبه سوری خبر داد.
رییس پلیس تهران بزرگ اعلام کرد ۱٣ نفر به دلیل هنجارشکنی و استفاده از مواد محترقه خطرناک در پایتخت بازداشت شدند. به گزارش ایرنا، سردار حسین رحیمی عصر سه شنبه شب در مرکز فرماندهی و مانیتورینگ پلیس تهران بزرگ در جمع خبرنگاران، افزود: افراد بازداشت شده تا پایان تعطیلات نوروز مهمان پلیس خواهند بود.
رییس پلیس پایتخت با بیان اینکه هنجارشکنان و برهم زنندگان نظم و آرامش عمومی دستگیر و تا پایان تعطیلات نوروز مهمان پلیس هستند، افزود: علاوه بر دستگیری اخلال‌گران، خودروی آنها نیز توقیف و تا پایان تعطیلات در پارکینگ خواهند ماند.
فرمانده انتظامی آذربایجان غربی نیز اعلام کرد ۱۴ نفر از مخلان نظم و امنیت عمومیِ چهارشنبه سوری در این استان دستگیر شدند. وی افزود: امشب ماموران ما تا عادی شدن شرایط در خیابان‌ها و سطح شهر حضور خواهند داشت.

آخرین آمار تلفات حوادث چهارشنبه سوری؛ ۴ کشته، ۱۷۹۹ مصدوم
اورژانس کشور شب گذشته اعلام کرد: تاکنون هزار و ۷۹۹ نفر در حوادث مرتبط با چهارشنبه سوری در کشور مصدوم شده اند. چهار نفر نیز تاکنون در این حوادث جان خود را از دست داده اند.
پیرحسین کولیوند ساعت ۱۹ و ۲۰ دقیقه سه شنبه – در بیمارستان سوانح و سوختگی شهید مطهری افزود: از این تعداد تاکنون ۲۴ مورد قطع عضو در کشور داشته ایم که ۱۵٨ نفر از موارد سوختگی از نوع درجه متوسط و شدید( درجه دو و سه) بوده است و ۱۵۷ نفر دچار آسیب در ناحیه چشم شده اند.
وی گفت: ۶۵ درصد از مصدومان حوادث چهارشنبه سوری -امروز- در گروه سنی ۶ تا ۱٨ سال بوده اند.
کولیوند اضافه کرد: از مجموع ۴۶۴ نفر مصدوم حوادث مرتبط با چهارشنبه سوری که در چند روز گذشته ثبت شده است، ۱٣۵ نفر از صبح امروز- سه شنبه- دچار آسیب شدند که ۵۶ نفر از این تعداد دچار سوختگی درجه دو و سه شده اند.
پیرحسین کولیوند، رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: با مرگ یک مرد ٣۵ ساله در اردبیل در حوادث چهارشنبه سوری تعداد کشته های این حوادث به چهار نفر رسید.
به گفته وی چهار فوتی حوادث چهارشنبه سوری امسال در شهرهای تهران، زنجان، اردبیل و کرج بوده است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا