گوناگون

«حمید بقایی» زندانی شد

حمید بقایی برای اجرای حکم صادره به زندان فرستاده شد؛او پیش از رفتن به اوین: حلالم کنید، جنجالی تازه در راه است، ویدئو ای را به یتیوب ارسال کرد.  به گزارش سه شنبه شب ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی دادسرای عمومی و انقلاب تهران، پس از تایید حکم دادگاه بدوی حمید بقایی در دادگاه تجدیدنظر استان تهران و قطعیت آن و همچنین ابلاغ حکم صادره، مأمورین پلیس امروز سه شنبه ۲۲  اسفندماه۱۳۹۶، جهت اجرای حکم صادره از جمله ۱۵ سال حبس و چهل و سه میلیارد تومان جزای نقدی اقدام و او را به زندان معرفی کردند. ..
Afbeeldingsresultaat voor ‫بقایی و احمدی نژاد‬‎ براساس این گزارش، دادستانی تهران متعاقبا در مورد مفاد حکم صادره جداگانه اطلاع‌رسانی خواهد کرد.
به گزارش ایرنا، ۱٨ خرداد سال ۹۴ بود که حمید بقایی معاون اجرایی محمود احمدی‌نژاد در دولت دهم، به دادسرا احضار و بازداشت و در نهایت شش ماه بعد یعنی در تاریخ ۲٨ دی ۹۴، با صدور قرار تامین مناسب از زندان آزاد شد.

بر اساس آنچه سخنگوی قوه‌قضاییه در یکی از جلسات نشست‌ خبری هفتگی خود اعلام کرده، تصرف غیرمجاز، تبانی با معاملات غیردولتی، اختلاس و برخی موارد مالی از جمله اتهامات بقایی در این پرونده است.
بقایی شش ماه پس از آزادی از زندان، خرداد ماه امسال بار دیگر بازداشت و چند روز بعد با تودیع وثیقه ۲۰ میلیاردی از زندان آزاد شد. او پس از آزادی از زندان، ادعاهایی را در مورد وضعیت برخی زندانیان مطرح کرد؛ ادعاهایی که بنابر اعلام عباس جعفری دولت‌آبادی دروغ بوده و در نهایت منجر به تشکیل پرونده جدید برای بقایی شد. دادگاه رسیدگی به اتهامات بقایی مهر ماه امسال برگزار شد و تا اینکه اواخر آبان ماه دادگاه مبادرت به صدور حکم کرد.

بر اساس آنچه بقایی در صفحه شخصی خود در تلگرام اعلام کرده؛ وی در این پرونده در مجموع به ۶٣ سال حبس محکوم شده است اما بر اساس ماده ۱٣۴ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱٣۹۲، در این گونه موارد، یکی از مجازات‌های اشد موجود در حکم، اجرا می‌شود.
با اعتراض بقایی به رای بدوی، پرونده به شعبه ۶٨ دادگاه تجدیدنظر استان تهران رفت و نخستین جلسه دادگاه تجدیدنظر بقایی ۱۴ بهمن در شعبه ۶٨ دادگاه تجدیدنظر استان تهران برگزار و از این زمان تا پنجم اسفند شش جلسه دیگر نیز تشکیل شد.
بقایی یک هفته مهلت خواست تا لایحه دفاعیه را تقدیم دادگاه کند. طبق قانون، دادگاه از تقدیم آخرین لایحه دفاعیه متهم و وکیل او تا زمان صدور رای هفت روز فرصت دارد.

بیانیه حمید بقایی درپی اعلام حکم دادگاه تجدیدنظر
حمید بقایی پیش از زندانی شدن، بیانیه ای پیرامون حکم دادگاه تجدیدنظر خود منتشر کرد. به گزارش دولت بهار در این بیانیه آمده است:

طبق اظهارات رئیس کل دادگستری استان تهران، شعبه ۶٨ دادگاه تجدید نظر، سرانجام پس از هشت جلسه استماع دلایل محکم و مستندات متقن اینجانب، دایر بر رد تمامی اتهامات نسبت داده شده، رای دادگاه بدوی دایر بر ۶٣ سال زندان را تایید کرد و فرمایشی بودن جلسات این دادگاه را برهمگان روشن ساخت.

تمامی فرایندهای به اصطلاح قضایی صورت گرفته علیه اینجانب، از جمله اتهامات بی پایه و اساس نسبت داده شده، بازداشت های غیرقانونی، زندان انفرادی، بازجویی های انجام شده از سوی سپاه و وزارت اطلاعات و نمایشی بودن دادگاه غیرعلنی، بیانگر این حقیقت بوده است که هدف از انجام این اقدامات، چیزی جز یک خیمه شب بازی کودکانه، برای بدنام کردن دولت قبل نبوده است.

با وجود اطمینان از این حقیقت تلخ که اینجانب قربانی یک طراحی حساب شده در روند اهداف شوم رژیم صهیونیستی و انگلیس هستم، با ناامیدی تمام به رای ظالمانه دادگاه بدوی که به صورت غیابی صادر شده بود، اعتراض کردم اما در مرحله تجدید نظر نیز دستگاه قضایی تحت ریاست آملی لاریجانی تصمیم به غیرعلنی بودن جلسات دادگاه گرفت تا باز هم ملت ایران از دانستن حقایق و پی بردن به منویات شوم بیگانه پرستان، محروم شوند.

اینجانب مراتب ارادت و تشکر قلبی خود را نسبت به همه مردم عزیز ایران که در سه سال گذشته، از راههای دور و نزدیک، به صورت حضوری یا ارسال پیام، این خادم کوچک خود را از الطاف صادقانه و محبت های بزرگوارانه خویش برخوردار کردند، ابراز می دارم و صمیمانه و خاضعانه دست یکایک آنان را می بوسم.

ایمان دارم که خدای مهربان به عنوان تکیه گاه اصلی انسانهای بیگناه، از کسانی که ظلم و بی عدالتی را در حق آنان روا داشته اند، انتقام سختی خواهد گرفت.

والسلام- حمید بقایی
احمدی‌نژاد نیز در دفاع از معاون خود عصر روز جمعه در مسجد سلطان آباد تهران سخنرانی تندی علیه مقامات حکومتی ایراد کرد و از جمله گفت:هرجای ایران بروید مردم از سه قوه ناراضی هستند، دیگر چگونه باید اعلام شود؟ هرکس در هر منصبی مورد نارضایتی مردم باشد، باید برود و تعارف هم نداریم.

فیلم: حلالم کنید!

https://www.youtube.com/watch?v=B4I5ExP3Oyg

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا