اخبار

تکرار دوباره اعتراضات مردمی،رژیم «ولایی» را به وحشت می اندازد

مسعود نیلی، دستیار اقتصادی « حسن روحانی» در گفتگو با روزنامه ایران در روز چهارشنبه بیست‌ وسوم اسفند ماه دلیل عمده اعتراضات مردمی در دی ماه امسال را دلایل اقتصادی دانست. وی گفت این اعتراضات، عملکرد سیاسی و فرهنگی حاکمیت را نشانه رفته است….

وی با اشاره به روی دادن این اعتراضات در نزدیک به ١٠٠ شهر ایران که با شعار “نه به گرانی” از مشهد آغاز شد و شهرهای دیگر ایران را نیز در بر گرفت، این اعتراضات را هشداری جدی خواند و تکرار این اعتراضات در آینده نزدیک را نیز نگران کننده ارزیابی کرد.

وی همچنین اظهار داشت: اعتراض های دی ماه در بسیاری از شهرها به درگیری نیروهای امنیتی و نظامی منجر شد که کشته شدن دست کم ٢۵ نفر را به دنبال داشت. در ادامه این اعتراضات هزاران نفر بازداشت و روانه زندان شدند که بنابر تائید مقامات قضایی سه نفر از آن‌ها در زندان جان باختند که مقامات قضایی علت مرگ آن‌ها را خودکشی اعلام کردند.

پس از اعتراضات دی ماه تاکنون، کشور ما، شاهد اعتراضات کارگری ، تجمعات اصناف، دانشجویی و زنان و دختران متعددی بوده است.جامعه‌ای جوان کشور با وجود صدمه‌هایی که حاکمیت ولایت فقیه و برنامه‌های اقتصادی‌اش بر میهن‌مان وارد آورده‌اند، همچنان پویاست و به‌پیش می‌رود.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا