گوناگون

سفیر ایران در انگلیس: مشایی و همسر دکتر فاطمی هیچ رابطه‌ای ندارند

حمید بعیدی نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن در واکنش به خبر باشگاه خبرنگاران جوان مبنی بر ارتباط نزدیک اسفندیار رحیم مشایی رئیس دفتر رئیس‌جمهوری دولت دهم و پریوش سطوتی همسر دکتر فاطمی، خواستار حذف این خبر شد.

حمید بعیدی‌نژاد، سفیر ایران در انگلیس، در کانال تلگرامی‌اش به انتشار عکس اسفندیار رحیم‌مشایی و پریوش سطوتی، همسر شهید حسین فاطمی، وزیر خارجه دولت مصدق، واکنش نشان داد – به‌ این قصد که شایعات درباره رابطه آنها را تکذیب کند.

بعیدی‌نژاد خبر داده است:

چندی پیش وزارت خارجه ایران،‌ به‌منظور ارج‌نهادن به مقام حسین فاطمی، هدیه‌ای به همسر وی تقدیم کرد و از او دعوت کرد به سفارت بیاید.

به نوشته بعیدی‌نژاد، خانم سطوتی از نتیجه سفرش به تهران (به‌دعوت احمدی‌نژاد و در سال‌های ریاست‌جمهوری‌ وی) به‌شدت ابراز ناراحتی کرد و گفت دعوت‌کنندگان چنین تبلیغ کردند که وی برای بازپس‌گرفتن مال و اموال مصادره‌ای به تهران برگشته، ولی اصلاً مالی ندارد که بخواهد مطالبه کند. دروغ گفته بودند.  

همچنین، او از بازخوردهای سفرش به تهران ابراز ناراحتی کرد و گفت که مجبور شد دفترچه خاطرات شخصی فاطمی  را به احمدی‌نژاد بدهد و از سرنوشت آن اطلاعی ندارد.

بعیدی‌نژاد افزود: «ایشان به اعتبار درگذشت نابهنگام فرزندش و تنها بازمانده دکتر فاطمی، در خلوت زندگی زاهدانه‌ای داشته و هنوز با حقوق کارمندی فاطمی زندگی می‌کند و دست نیاز به سوی هیچ‌کس هم دراز نکرده

دیشب، نخستین‌بار، «باشگاه خبرنگاران جوان» تصویر همسر شهید فاطمی و مشایی را منتشر کرد. انتشار تصاویر مذکور ساعتی قبل از بازداشت مشایی صورت گرفت و این خبرگزاری مدعی شد که مشایی در این تصویر در کنار یک جاسوس انگلیسی است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا