گوناگون

خط و نشان «محسنی اژه ای» با اتهامات سنگین

اژه‌ای در واکنش به اقد امات اخیر احمدی‌نژاد و یارانش گفت: اقدامات آنها با دشمنی آمریکا و اسرائیل یکی است…
Afbeeldingsresultaat

به گزارش ایرنا، سخنگوی قوه قضائیه امروز در پاسخ به پرسشی درباره فضاسازی که توسط رئیس دولت نهم و دهم [رژیم ولایی] و یارانش انجام می‌گیرد، گفت: بخشی از کاری که صورت می‌گیرد ۱۰۰ درصد همراهی با دشمن است، عمل آن‌ها با عمل شیطان بزرگ و رژیم صهیونیستی یکی است تا کار دستگاه قضایی مختل شود.

این در حالیست که مشایی و بقایی طی روزهای گذشته بازداشت شدند و احتمال میرود خود احنمدی نژاد هم در تعطیلات نوروزی بازداشت شود. مشایی پیش تر گفته بود: در صورت بازداشت شدنم فیلمی را که بطور کامل ضبط شده است را منتشر خواهیم کرد. در این فیلم پشت پرده بسیاری از مسایل سالهای اخیر تشریح شده است. (فیلم زیر)

دادستانی تهران روز شنبه اعلام کرد که رحیم مشایی دستگیر و بازداشت شده است. وکیل مشایی نیز ضمن تایید این خبر، گفت: موکلم دقایقی پیش بازداشت شد.

مهران عبدالله پور در گفتگو با صداوسیما افزود: بر اساس آخرین پیگیری ها اسفندیار رحیم مشایی به علت آتش زدن حکم صادره برای آقای بقایی در مقابل سفارت انگلیس بازداشت شده است.

رحیم مشایی یکی از نزدیک‌ترین شخصیت‌های سیاسی به احمدی‌نژاد و زمانی معاون و رئیس دفتر وی در دوران ریاست جمهوری بود.

سایت دولت بهار نزدیک به احمدی نژادی ها نوشته است: “ماموران امنیتی دقایقی قبل مهندس اسفندیار رحیم مشایی را بازداشت کردند. مسئولیت امنیت جانی ایشان با مقامات مربوط است”.

دو روز قبل از بازداشت، رحیم مشایی در برابر سفارت انگلیس حکم همکار سابق خود، حمید بقایی را به آتش کشیده بود. بقایی معاون پیشین احمدی‌نژاد سه روز پیش از آن به زندان انتقال یافته بود.

به گزارش رادیو فرانسه، در روزهای اخیر، فشار علیه احمدی‌نژاد و دو یار قدیمی‌اش رفته رفته شدت گرفت. احمدی‌نژاد حتی در نامه‌نگاری‌های اخیر به قاسم سلیمانی متوسل شد و از او خواست که اتهامات علیه بقایی را تکذیب کند. بقایی از جمله متهم است که پول‌هایی را که از سپاه پاسداران گرفته، به جیب خود ریخته است. گفته می‌شود که سپاه پاسداران چند میلیون دلار به بقایی داده بوده تا وی این پول‌ها را میان برخی رهبران آفریقایی تقسیم کند.

در زمان ریاست جمهوری احمدی‌نژاد گفته می‌شد که وی از نظر فکری و عقیدتی سخت تحت تأثیر اسفندیار رحیم مشایی قرار دارد. برخی مخالفان آنها حتی این رابطه را “رابطۀ مرید و مرادی” توصیف کرده بودند.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=IrBjeCOiP1w

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا