گوناگون

ولادیمیر پوتین در انتخابات روسیه به پیروزی رسید

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، در انتخابات ریاست جمهوری این کشور پیروز شد. نخستین نتایج آرا نشان‌ می دهد  که پوتین در کرملین باقی ماند. نزدیک‌ترین رقیب پوتین، «پاول گرودینین» نامزد حزب کمونیست روسیه  است که تا این لحظه ۱۵.۹% آرا را به خود اختصاص داده است...
به گزارش دویچه وله، انستیتوی نظرسنجی VTSIOM روسیه بر مبنای مصاحبه‌هایی که پس از رای‌گیری انجام داده، اطلاع داد که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، در انتخابات ریاست جمهوری این کشور بار دیگر پیروز شده است.

این انستیتو اعلام کرده است که نخستین نتایج آرا نشان‌دهنده پیروزی نمایان ولادیمیر پوتین است و او موفق شده ۹/ ۷۳ درصد آرا را به خود اختصاص دهد.

مخالفان دولت و ناظران بر انتخابات اطلاع داده‌اند که بیش از ۲۰۰۰ مورد تخلف در مراکز رای‌گیری ثبت شده است. از جمله این تخلفات رای چندباره افراد و جلوگیری از فعالیت ناظران بر رای‌گیری ذکر شده است.

به این ترتیب ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، که به عنوان نامزد مستقل در انتخابات شرکت کرده بود و امروز در رای‌گیری شرکت کرد و رای‌اش را به صندوق انداخت، می‌تواند ۶ سال دیگر زمام امور روسیه را در دست داشته باشد.

این چهارمین دوره ریاست جمهوری ولادیمیر پوتین ۶۵ ساله در روسیه است. به این ترتیب او که از ۱۸ سال پیش در رهبری روسیه قرار دارد، می‌تواند تا سال ۲۰۲۴ رهبر این کشور باقی بماند. قرار است امشب جشنی به همین مناسبت در نزدیکی کاخ کرملین برگزار شود.

 

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا