جوانان

مدارس کشور و مکانیزم جدید رژیم برای مغزشویی

هشت هزار معلم در ایران در جهت به اصطلاح پیشبرد اهداف اسلامی یا همان مغز شویی دانش‌آموزان، آموزش داده می‌شوند…
  به گزارش خبرگزاری‌های ایران، آموزش و پرورش و سازمان مدارس از آموزش هشت هزار معلم ابتدایی برای اقامه نماز با کیفیت، در مدارس خبر داد؛ علیرضا کاظمی، معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در جلسه‌ای که با حضور محسن قرائتی، رئیس ستاد اقامه نماز و محمد حسن رضایی، مشاور رئیس جمهور در امور نماز برگزار شد از آموزش هشت هزار معلم ابتدایی برای اقامه نماز در مدارس خبر داد.

به گزارش ایسنا،محمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش ایران نیز ، روز شنبه بیست‌وششم اسفند، ضمن ضروری خواندن اقامه نماز در مدارس، نماز را ناجی نجات دانش‌آموزان از آسیب‌های اجتماعی خواند.

رژیم «ولایی» در راستای اجرائی کردن سیاست‌های مغزشویی کودکان و دانش‌آموزان و تربیت انسان‌های «مطیع »و «سر به زیر» ، طی چهار دهه حاکمیت خود بر ملیت‌های ایران به صورت سیستماتیک و متمرکز برنامه‌های متعدد و متکثری را در راستای این سیاست غیر علمی خود طراح ریخته و اجرا کرده است.

به گزارش منبع خبری عصر ایران، در همین رابطه مجتبی زینی وند، رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی، از ابلاغ دستورالعمل نظارت بر فعالیت‌های فرهنگی در مدارس غیردولتی خبر داد و گفت: طبق دستورالعمل اجرایی شده در بهمن ماه امسال، مدارس موظف به اختصاص پانزده درصد از شهریه‌های دریافتی خانواده‌ها به امور نماز و این فریضه دینی هستند.

در اول تیرماه ۱۳۹۵محمدرضا مسیب زاده، مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش نیز از اختصاص نیم ساعت به برگزاری نماز جمعه در مدارس و همچنین گنجاندن آن در مواد درسی سخن گفته بود.

اختصاص ساعات آموزشی در مدارس ابتدایی ایران به مباحثی همچون نماز، قرآن و تخصیص دادن چندین درس همچون “هدیه‌های آسمانی” و همچنین صرف بخش عظیمی از بودجه‌های مدارس به امور مذهبی و فعالیت‌های مغزشویی، در راستای ترویج و اشاعه فرهنگ دینی در ایران یکی دیگر از روش‌های غیرعلمی حکومت «اسلامی» برای ترویج اندیشه، اهداف و پیشبرد «مهندسی فرهنگی»،ایجاد ذهنیتی تندروی مذهبی و «تربیت» نسلی می‌داند که «مطیع» و «سر به زیر» باشد و به شکل کامل «گفتمان حاکمیت» را بپذیرد.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا