ورزشی

۸۶ روز تا جام جهانی

جام جهانی ۸۶ با اتفاقات مهمش به یکی از مهم‌ترین جام‌های جهانی تاریخ تبدیل شد. …

جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه ۸۶ روز دیگر آغاز می‌شود و ۳۲ تیم حاضر در این رقابت‌ها در هشت گروه چهار تیمی برابر هم به میدان می‌روند.

سایت فیفا در فاصله ۸۶ روز تا آغاز جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه اقدام به روز شمار این رقابت‌ها کرده و هر روز به مناسبت تعداد روز باقی‌مانده یک واقعه مربوط به جام جهانی را مورد بررسی قرار می‌دهد.

جام جهانی ۱۹۸۶ به دلایل زیادی به یکی از خاطره‌انگیزترین جام‌های جهانی تبدیل شد که اوج آن هنرنمایی دیگو مارادونا در ترکیب تیم ملی آرژانتین بود.

البته همان قدر که درخشش مارادونا خیره کننده بود، نباید از عملکرد خوب مراکش در این رقابت‌ها به سادگی گذشت. سیزدهمین جام روی دستان بازیکنان تیم فوتبال آرژانتین قرار گرفت و با بلند آوازگی ستاره درخشان و بی نظیر این تیم یعنی “دیگو آرماندو مارادونا” خاتمه یافت. تیم فرانسه نیز بازی فوق العاده‌ای مقابل ایتالیا انجام داد و سپس چرخ برزیل را از کار انداخت اما در دیدار نیمه نهایی مقابل آلمان تن به شکست داد.

گل مارادونا به انگلیس به “دست خدا” مشهور شد. او در سال‌های اخیر رسما اعتراف کرد که آن گل را با دست زده اما معتقد است این کار تقلب نیست، بلکه هنر است. به اعتقاد مارادونا در فوتبال آمریکای جنوبی بیشتر از اروپا این قبیل صحنه‌ها وجود دارد اما نباید نام آن را تقلب گذاشت.

مراکش در مرحله گروهی موفق شد پرتغال را با نتیجه ۳ بر یک شکست دهد و برابر انگلیس و لهستان به تساوی رسید تا نه تنها بتواند به عنوان اولین تیم آفریقایی به مرحله بعد صعود کند بلکه تیم صدرنشین گروه خود نیز شد.

مراکش در مرحله بعد برابر آلمان غربی قرار گرفت و با یک گل شکست خورد تا از این رقابت‌ها حذف شود. پس از این جام، تیم‌های آفریقایی همیشه یک پای مرحله دوم جام‌جهانی بودند.

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا