گوناگون

امپراطوری مالی رهبر مالکیت مجتمع تجاری لوکس سعادت‌آباد را تکذیب کرد

تنها دو روز بعد از آنکه رهبر جمهوری اسلامی سال ۹۷ را سال «حمایت از کالای ایرانی» نامید، در شبکه‌های اجتماعی گزارش‌هایی منتشر شد مبنی بر اینکه «ستاد اجرایی فرمان امام» مالک یک مجتمع تجاری لوکس در سعادت‌آباد تهران است. خبرگزاری‌های نزدیک به سپاه پاسداران یک‌‌صدا این خبر را تکذیب کرده‌اند.

ستاد اجرایی فرمان امام که بعد از انقلاب تأسیس شد، مدیریت اموال ولی فقیه را به عهده دارد. از این نهاد که زیر نظر مستقیم علی خامنه‌ای اداره می‌شود به عنوان امپراطوری مالی رهبر هم یاد کرده‌اند. در سال جاری ستاد فرمان اجرایی امام قصد تخریب کافه نادری را داشت که فعالان میراث فرهنگی در تهران مانع از تخریب شدند. همچنین خانه ثابت پاسال هم که در تملک این نهاد مالی عظیم قرار دارد، مدتی در خطر تخریب قرار گرفته بود.
در مراکز خرید مجلل در شمال تهران از جمله در سعادت‌آباد انواع برندهای خارجی، چرم و جواهرات و عطر و کالاهای لوکس دیگر که در خارج از ایران تولید می شود، عرضه می‌‌‌‌گردد. مالکیت رهبر جمهوری اسلامی بر یکی از این مجتمع‌ها به معنای نقض شعار «حمایت از کالای ایرانی» است.
علی خامنه‌ای روز گذشته در سخنرانی‌اش در حرم رضوی گفته بود مشاورانش به او توصیه کرده‌اند که از تعیین شعار سال صرف‌نظر کند، «چون کسی جدی نمی‌‌‌گیرد».
حسین نوری همدانی صبح پنجشنبه ۲ فروردین از همه مسئولان و مردم خواست شعار سال را جدی بگیرند.
روز گذشته محمود صادقی، نماینده اصلاح‌طلب مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در واکنش به شعار سالی که علی خامنه‌ای تعیین کرده، نسبت به انتقاد رانتی هشدار داده و گفته بود:
«انتظار درستی نیست که در همه حوزه‌ها کالای ایرانی تولید شود در اقتصاد رانتی، تولید ملی تقویت نمی‌شود.»

رادیو زمانه

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا