گوناگون

جان بولتن، دارای موضعی تند در برابر ایران، مشاور امنیت ملی آمریکا شد

در مارس ۲۰۱۵ مقاله‌ای در نیویورک تایمز در انتقاد از سیاست‌های باراک اوباما در قبال ایران منتشر شده بود با عنوان «برای بازداشتن ایران از بمب [هسته‌ای]، ایران را بمباران کنید». این مقاله به قلم جان بولتون، مشاور امنیت ملی تازه دونالد ترامپ و به گفته فاکس نیوز یکی از رادیکال‌ترین چهره‌ها در سیاست خارجی آمریکاست…
جان بولتون که به تازگی از سوی رییس‌جمهوری آمریکا به عنوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید معرفی شد، در آخرین توییت خود به موضوع گفت‌وگوی تلویزیونی آتی خود در شبکه فاکس‌نیوز اشاره کرد.
به گزارش ایسنا، جان بولتون در صفحه توییتر خود نوشته است که به همراه مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در یک برنامه تلویزیونی شبکه خبری فاکس نیوز به نام آوتنامبرد اورتایم شرکت خواهد کرد.
مشاور امنیت ملی جدید ترامپ خاطرنشان کرد که برای گفت‌وگو درباره احتمال خروج آمریکا از توافق ایران (برجام) در این برنامه حضور می‌یابد.
رییس‌جمهوری آمریکا به تازگی جان بولتون را به عنوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید منصوب کرد. دونالد ترامپ در توییتر خود نوشت: مفتخرم اعلام کنم که از نهم آوریل جان بولتون مشاور امنیت ملی جدید من خواهد بود.
جان بولتون که در دولت جورج بوش پسر برای دوره‌ای سفیر ایالات متحده در سازمان ملل بود، به مواضع تندش علیه کشورمان معروف است. ترامپ به تازگی رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا را هم در یک توییت برکنار و اعلام کرد که مایک پامپئو، رئیس سیا را به جای او می‌گمارد. پامپئو نیز مواضع تندی علیه ایران و برنامه هسته‌ای کشورمان دارد.
ایسنا

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا