ورزشی

فوتبال؛ احضار وزیر ورزش بخاطر بازگشت بازیکن

یک نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی، به بازگشت مسعود شجاعی به تیم ملی ایران اعتراض کرد. این فوتبالیست پیشتر در مسابقات باشگاه‌های اروپا در مقابل یک تیم اسرائیلی بازی کرده بود….
دخالت آشکار سیاست در ورزش ایران
احضار وزیر ورزش بخاطر حضور شجاعی در تیم ملی!

یک نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی، به بازگشت مسعود شجاعی به تیم ملی ایران اعتراض کرد. این فوتبالیست پیشتر در مسابقات باشگاه‌های اروپا در مقابل یک تیم اسرائیلی بازی کرده بود.

به گزارش رادیو فرانسه، پورمختار به خبرگزاری فارس گفت: “دعوت مجدد از مسعود شجاعی برای حضور در تیم ملی فوتبال آن هم پس از مصاف وی در مقابل رژیم صهیونیستی نشان داد که فدراسیون فوتبال اقدام جدی در این باره نکرده است.”

وی اضافه کرد: “وزیر ورزش درمورد مسابقه برخی ورزشکاران با نماینده رژیم صهیونیستی از جمله بازی مسعود شجاعی در مقابل یک تیم اسرائیلی باید پاسخ دهد و طرح سوال از وزیر ورزش در این باره در مجلس بعد از تعطیلات نوروز کلید خواهد خورد.”

مسعود شجاعی، کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران به همراه احسان حاجی صفی، دیگر عضو این تیم که هر دو در تیم باشگاهی «پانیونیوس» یونان بازی می‌کنند در اوت ۲۰۱۷، در چهار چوب مسابقات جام باشگاه های اروپا، در بازی مقابل تیم باشگاهی «ماکبی» تل آویو به میدان رفتند. این دو ملّی پوش ایران در بازی رفت که در اسرائیل انجام گرفت، شرکت نکردند.

پس از این بازی، محمدرضا داورزنی، معاون وزیر ورزش جمهوری اسلامی ایران، گفت که این دو بازیکن از حضور در تیم ملی فوتبال ایران محروم می‌شوند، اما احسان حاجی صفی از تیم ملی فوتبال ایران اخراج نشد و مسعود شجاعی نیز برای بازی ایران مقابل تونس که دو روز پیش در تونس برگزار شد، به تیم ملی دعوت شد.

مسعود شجاعی پیش از این بازی، در یک نشست خبری گفت از اینکه به تیم ملی فوتبال ایران بازگشته، “خیلی خوشحال” است، هر چند که هنوز فهرست نهایی بازیکنان ایرانی برای بازی در جام جهانی فوتبال روسیه اعلام نشده است.

قرار است که تیم ملی فوتبال ایران ماه آینده در تهران به مصاف تیم الجزایر برود.

در هفته‌های اخیر موضوع بازی ورزشکاران ایرانی مقابل ورزشکاران اسرائیلی در ایران جنجالی شده است.

ماه پیش، رسول خادم، رئیس فدراسیون کشتی ایران، در اعتراض به باخت اجباری یک کشتی گیر ایرانی مقابل حریف اسرائیلی از مقام خود کناره گیری کرد.

مقامات جمهوری اسلامی می‌گویند که بازی مقابل ورزشکاران اسرائیلی در مسابقات رسمی به معنی به رسمیت شناختن دولت این کشور است.

 

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا