حقوق بشر

عبدالفتاح سلطانی به‌طور موقت به اعتصاب غذای خود پایان داد

آقای سلطانی در ششمین روز از اعتصاب غذایش در روز دوشنبه ششم فروردین ماه ۱۳۹۷ اعلام کردکه اعتصاب غذای خود را تا ۳۱فروردین متوقف می‌کند.

عبدالفتاح سلطانی، عضو شورای عالی نظارت کانون مدافعان حقوق بشر و وکیل دادگستری که اینک دوران محکومیت خود را در زندان می‌گذراند در پی درخواست سه هزار و ششصد وکیل دادگستری و فعال مدنی به‌طور موقت به اعتصاب غذای خود که از اول فرودین ماه ۱۳۹۷ اغاز کرده بود، پایان داد.
به گزارش سایت کانون مدافعان حقوق بشر، آقای سلطانی در ششمین روز از اعتصاب غذایش در روز دوشنبه ششم فروردین ماه ۱۳۹۷ اعلام کردکه اعتصاب غذای خود را تا ۳۱فروردین متوقف می‌کند.
آقای سلطانی در آخرین روزهای سال ۱۳۹۶ اعلام کرده بود که در اعتراض به اعمال تبعیض در حقش از اول فروردین ماه ۱۳۹۷ اعتصاب غذا خواهد کرد.
در پی اعلام تصمیم آقای سلطانی برای اعتصاب غذا، سه هزار و ششصد وکیل دادگستری و فعال مدنی در نامه‌ای با اشاره به بی‌عدالتی‌هایی که در حق این وکیل داگستری صورت گرفته است، از این وکیل دادگستری خواستند تا اعتصاب غذای خود را به مدت یک ماه تعلیق کند.
آنان همچنین از نمایندگان مجلس، مقام‌های قوه قضائیه، رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز، رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران و دیگر وکلا درخواست کرده‌اند که تا پایان فروردین‌ماه «از تمام ظرفیت‌های موجود» برای «رفع موانع» آزادی عبدالفتاح سلطانی استفاده کنند.
متن اطلاعیه عبدالفتاح سلطانی در خصوص پایان موقت اعتصاب غذایش به شرح زیر است:
به نام خداوند جان و خرد
مردم شریف ایران
با تقدیم درودهای گرم و صمیمی و با عرض ادب و آرزوی تندرستی، رفاه و خوشبختی و بهترین ها برای شما عزیزان و آحاد جامعه بشری، اینک که بسیاری از شما بزرگواران از جمله وکلا، حقوقدانان، اساتید دانشگاه، کارگران، معلمان، فعالان مدنی و سیاسی، روزنامه نگاران و دانشجویان، از اینکه سلامتی «این خدمتگزار کوچک مردم» به خطر می افتد، ابراز نگرانی کرده و امر فرموده اید که اعتصاب غذای خود را موقتاً متوقف و معلق نمایم، بنده نیز پیروی از فرمایشات شما را بر خود واجب دانسته و اعتصاب غذای خود را از ساعت ١۴ امروز، موقتاً پایان می دهم. باشد تا با جوّی بی تنش، وکلا و حقوقدانان گرانقدر، نمایندگان محترم مجلس، رؤسای محترم کانون وکلای دادگستری مرکز و اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران و همچنین سایر فعالان مدنی و سیاسی بتوانند اجرای عدالت و احقاق حق را پیگیری نمایند. در پایان بر خود واجب می دانم که از تلاش ها و پیگیری های همه عزیزان سپاسگزاری نمایم.
ارادتمند شما- عبدالفتاح سلطانی
بازداشتگاه اوین ١٣٩٧/١/۶

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا