زنان

اسلامی کردن علوم انسانی در دانشگاه‌های ادامه دارد

شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی، در راستای سیاست‌های غیر علمی و مغزشویی جوانان، آخرین مصوبات و کارگروه‌های خود را در ١١ رشته علوم انسانی در سال ٩۶ اعلام کرد…

اسلامی کردن علوم انسانی در دانشگاه‌های ایران ادامه دارد
به گزارش خبرگزاری مهر، از میان همه رشته‌های علوم انسانی، ١۶ رشته از جمله: علوم اجتماعی، علوم سیاسی، فرهنگ ارتباطات و رسانه، روانشناسی، مشاوره، مدیریت، علوم تاریخی، حقوق، علوم اقتصادی، هنر، معماری و شهرسازی، فلسفه، فلسفه دین، مطالعات زنان و خانواده، زبان‌ها و ادبیات خارجی مورد توجه این شورا قرار گرفته‌اند و بر روی آن‌ها تمرکز شده ‌است.

شورای عالی انقلاب فرهنگی رژیم«فقها»، به منظور تمرکز بیشتر بر علوم انسانی و در راستای اسلامی کردن علوم انسانی بر اساس مطالبات علی خامنه‌ای، رهبرحکومت« اسلامی »، که در سال‌های گذشته چندین بار از سوی او اعلام شده است، شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی را در دستور کار خود قرار داد، که در حال حاضر، ٢٣ نفر عضو تحقیقی و حقوقی و روسای دو دانشگاه تهران و علامه طباطبایی از اعضای این شورا هستند.

بر اساس این گزارش، پس از هشت سال از تشکیل این شورا، ١۴۶ جلسه پیرامون محور اسلامی کردن علوم انسانی و ایجاد تغییرات بنیادی در این رشته‌های در راستای تحریف مطالب و حکومتی کردن آن‌ها، تشکیل شده ‌است.

در رابطه با این تحولات، ٢٠٠ تا ٣٠٠ نفر از اساتید دانشگاه با این شورا همکاری می‌نمایند که نتیجه آن تصویب ۶۵ برنامه برای دانشگا‌ه‌ها بوده است.

سخنگوی حوزه‌های علمیه در گفتگویی با خبرگزاری تسنیم ضمن اعلام آمادگی حوزه علمیه در جهت همکاری در تدریس رشته‌های علوم انسانی با وزارت علوم، از تاثیرات علوم انسانی[ غیراسلامی] بر بدنه نظام و جامعه اسلامی سخن گفته و آموختن و پیاده‌کردن علوم انسانی را امری ضروری دانسته‌ است، چرا که به گفته او دلیل تشکیل  حکومت اسلامی بر همین مبنا بوده است. وی همچنین فرمان خمینی را برای تعطیل کردن دانشگاه‌ها با هدف اسلامی کردن دانشگاه‌ها وصف کرد و متذکر شد که: اگر رشته اقتصاد، اسلامی نباشد، دانشجویان این رشته برعکس خواسته دولت برای اداره اقتصاد کشور پس از فارغ‌التحصیل شدن به شیوه اسلامی، جامعه را به شیوه جوامع فدرال اداره خواهند‌کرد.

برنامه اسلامی کردن علوم انسانی در دانشگاه‌های ایران، از سال ٨٨ آغاز شده است و به شیوه‌های گوناگون در جهت سیاست‌های ضد  انسانی رژیم« ولایت فقیه» و تعلیم نسلی با ایدئولوژی  فقه سنتی و هماهنگ با سیاست‌های رژیم «فقاهتی»ادامه دارد. در ادامه عملی کردن این برنامه‌ها طی چند سال اخیر دروس معارف اسلامی١ و٢ ، آیین زندگی و  حکومت اسلامی که از مواد درسی عمومی اختیاری دانشگاه‌های پیام نور به شمار می‌روند، به دروسی اجباری و مشارکت کلاسی، تبدیل شده‌اند که اساتید آن‌ها همگی از حوزه‌های علمیه جهت تدریس به شهرهای مختلف کشور گسیل شده اند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا