گوناگون

پیشنهاد حضور نظامی ها در«دولت ایران» برای رویارویی با دولت ترامپ

هوشنگ امیر احمدی از نزدیکان محمود احمدی نژاد که در دوره ریاست جمهوری وی به عنوان واسطه رابطه ایران و آمریکا از او نام برده می شد، اخیرا پیشنهاد داده که برای مقابله با ترامپ در ایران حکومت نظامی برقرار شود.

به گزارش«تابناک» امیر احمدی که از پس از روی کار آمدن دولت روحانی، نقش خود را در واسطه گری بین ایران و آمریکا  را از دست داده و به یکی از مخلفان برجام تبدیل شده،در پیشنهادی که شبکه خبری العربیه عربستان هم آن را پوشش رسانه ای داده، در واکنش به انتخاب جان بولتون به عنوان مشاور جدید امنیت ملی در آمریکا،گفته است که برای رویارویی با ترکیب جدید دولت آمریکا، در ایران هم حکومتی نظامی و یا شبه نظامی تشکیل شود.

بر اساس این گزارش، وی گفته است که اکنون در ایران به دولتی نیاز داریم که بتواند در مقابل دولت جدید ترامپ عرض اندام کند؛البته او بعدا توضیح داده که منظور من این نبوده که در ایران حکومتی نظامی برقرار شود،بلکه من دولتی نظامی و یا دولتی که نظامی ها در آن در حوزه های امنیتی،دفاعی،سیاست خارجی و اقتصادی حضور پر رنگ داشته داشته باشند را برای مقابله با ترامپ،پیشنهاد کرده ام.

لازم به ذکر است چندی پیش یکی از نمایندگان مجلس نیز اظهار داشت که اگر یک نظامی رئیس جمهور کشور شود،می تواند کشور را نجات دهد. تغییرات تازه ای که ترامپ در ترکیب کابینه اش انجام داده است،برخی تحلیل گران را به این موضوع دلالت داده که برای مقابله با تیم سیاست خارجی و امنیتی جدید ترامپ که همگی مخالف ایران و درصدد تغییر نظام هستند،لازم است ادبیاتی محکم تر اتخاذ شود.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا