گوناگون

واردات کالای تولید شده در داخل، مانع اشتغال‌زایی است

یک فعال کارگری در شهرستان تاکستان معتقد است؛ واردات کالاهایی که در داخل کشور تولید می‌شود، مانع رشد دستمزد‌ها و اشتغال‌زایی است و دولت برای همدلی با جامعه کارگری باید واردات کالاهایی مشابه خارجی را متوقف کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، غلامرضا رحمانی، واردات بی‌رویه کالا را مهم‌ترین مشکل پیش روی تولید داخلی برشمرد و یادآور شد: ظاهرا ناتوانی دولت‌ها در حمایت از تولید داخلی دیگر امری اثبات شده است.

وی افزود: حالا که قرار است در سال ۹۷ اقتصاد مقاومتی جنبه عملیاتی به خود بگیرد، جامعه مزدبگیران از دولت این توقع را دارد که به صورت جدی از واردات کالاهای خارجی مشابه تولید داخل جلوگیری کند.

دبیر خانه کارگر شهرستان تاکستان با بیان اینکه مجوز واردات فقط باید به کالاهایی داده شود که در داخل کشور تولید نمی‌شود، تصریح کرد: جلوگیری از واردات کالاهایی که در داخل کشور به اندازه نیاز و تقاضای مردم تولید می‌شود ضروری است و این کار می‌تواند منشاء رونق بازار داخلی باشد.

به گفته این فعال کارگری؛ حمایت از تولیدات داخلی مستلزم برطرف کردن موانع تولید است و این حمایت نیازمند ارتقای فنی کارخانجات تولیدی بر مبنای تحقق مانع ملی و سرمایه است.

او در ادامه تاکید کرد: تولیدکنندگان داخلی نیز باید در جهت ارتقای تکنولوژی تولید که کیفیت و بهره‌وری را افزایش می‌دهد، تلاش کنند.

وی یادآور شد: اشتغالزایی در کشور و از بین رفتن بیکاری با الگوسازی فرهنگی و حمایت جدی از تولیدات و تولید‌کنندگان داخلی میسر است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا