گوناگون

پاسخ به «خامنه ای»؛ واردات و قاچاق، کالای ایرانی را نابود کرده است

خامنه ای در پیامی به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۷، سال جدید را سال «حمایت از کالای ایرانی» نام‌گذاری کردند…

محمدعلی پور مختار نماینده  مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار الف با بیان اینکه تکلیف دولت بیشتر از همه است، قاچاق را یکی از اصلی ترین معضلات تولید داخل دانست و گفت: واردات و قاچاق کالا، تولید داخلی را نابود کرده است. دولت باید ضمن مبارزه با قاچاق کالا و افزایش تعرفه کالاهای وارداتی، از طریق بانک ها و روشهای اجرایی از تولید کنندگان حمایت جدی و عملی داشته باشد تا تولید کنندگان تقویت شوند و بتوانند با کالاهای خارجی رقابت کنند.

عضو کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس تصریح کرد: تولید کننده ایرانی باید محصولات کاملا استاندارد و مورد قبول تولید کند تا از مردم را از مراجعه به محصولات خارجی بی نیاز کند.

سازمان استاندارد دقیقا کجایی؟

وقتی از مردم ایران سئوال می کنید چرا کالای ایرانی مصرف نمی کنید اکثرا ضعف کیفیت را مطرح می کنند. کنترل کیفیت به عهده سازمانی به نام”استاندارد ” است. سئوال این است که این سازمان کجای ساختار مدیریتی کشور است؟ جایگاه آن کجاست؟ چقدر دیده می شود؟ چقدر از بدنه کارشناسی برخوردار است؟ آیا آلودگی های رایج امروزه به تاییدات آن راه دارد؟

نه در مجلسی سوالی در باره آن می شود نه در شبکه‌های اجتماعی ذکری از آن می شود و نه رسانه ملی به سراغش می رود؟

گویی این سازمان برای هیچ کس دغدغه نیست یا اهمیتی ندارد؟ یا شاید همه فکر می کنند کارش درست است و سراغی از آن نمی گیرند؟

اما هر چه هست در ارتقا کالای ایرانی تاثیر ملموسی ندارد. بی کیفیت ترین کالاها به مهر آن زینت یافته اند اما کیفیتی یافت نمی شود.

نتیجه اینکه اگر می خواهیم کالای ایرانی در اولویت مصرف مردم قرار گیرد اول باید فکری به حال این سازمان کرد.

 

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا